Zdjęcia, na których widać wszystko co dookoła

Od kilku miesięcy, zdjęcia obrotowe coraz bardziej się upowszechniają. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli chcemy zaprezentować coś profesjonalnie, lepiej zaprosić do współpracy firmę fotograficzną niż wykonywać zdjęcie 360 stopni samodzielnie.

Czym są zdjęcia obrotowe?

zdjęcia sferyczneZanim zostały upowszechnione dzięki mediom społecznościowym, zdjęcia sferyczne oglądaliśmy częściej, niż byliśmy w stanie to stwierdzić. Już jakiś czas temu firmy bowiem uznały, że jest to świetny sposób na wszechstronne ukazanie nam tego, co mają nam do pokazania. Z tego też powodu na stronach restauracji i hoteli, nie jest żadną nowością zwiedzanie tych miejsc, za pomocą wirtualnej wędrówki. Nowszym zastosowaniem zdjęć sferycznych jest na pewno pokazywanie konkretnego produktu w jego otoczeniu, by, np. lepiej ukazać jego działanie lub ukazywanie samego przedmiotu ze wszystkich stron. Zdjęcia sferyczne tego typu wykonywane są za pomocą serii wielu zdjęć przedmiotu umieszczonego na specjalnym urządzeniu z talerzem obrotowym. Dzięki temu zdjęcia wykonane są z każdej strony, a w efekcie może powstać animacja. Co oczywiste, im więcej zdjęć wykonanych podczas pełnego obrotu, ty przejścia pomiędzy nimi są płynniejsze i możemy dostrzec większą liczbę szczegółów. Wirtualny spacer miejsca lub pomieszczenia, wykonywany jest zaś przy pomocy głowicy obrotowej, na której montowany jest aparat. Urządzenie wykonuje serię nawet 50 zdjęć, które następnie montowane są specjalnym oprogramowaniem.

Chociaż nasze smartfony coraz częściej mają możliwość wykonywania zdjęć sferycznych, pamiętajmy, że w sytuacjach zawodowych lepiej tego typu zadania powierzyć profesjonaliście. Dobry fotograf spełni wszystkie nasze oczekiwania, a efekt jego pracy zaspokoi w pełni potrzeby naszej firmy.