Zdanie prawa jazdy w Krakowie

Wiele osób obawia się zdać egzamin na prawo jazdy w dużym mieście, bo jest tu dość skomplikowana infrastruktura, sporo rond i skrzyżowań. Dlatego wybierają mniejsze miasta, jak na przykład Nowy Targ. Egzamin wygląda zawsze tak samo, jedynie w różnym terenie się odbywa.

Czy łatwo zdać egzamin prawa jazdy?

prawo jazdy w KrakowieNa zaliczenie egzaminu składa się kilka elementów. Przede wszystkim posiadane umiejętności i ich poziom opanowania. Ponadto umiejętność panowania nad stresem jest ważna, bo wiele osób w tracie egzaminu zjada stres, pomimo, że potrafią dobrze jeździć. Ostatnim elementem jest odrobina szczęścia. Prawo jazdy w Krakowie każdego roku zdaje kilka tysięcy kursantów. Jest to duże miasto, liczące prawie osiemset tysięcy mieszkańców, więc i na ulicach miasta bywają często korki. Prawo jazdy można zdawać mając już skończone osiemnaście lat, a górnej granicy teoretycznie nie ma. Zapisując się na kurs, nauczymy się jeździć samochodem w sposób umożliwiający zaliczenie egzaminu. Musimy dobrze panować nad pojazdem i potrafić szybko reagować na zmieniające się na drodze warunki. Na egzaminie prawa jazdy, egzaminator zacznie od sprawdzania naszym umiejętności na placu manewrowym, gdzie musimy wykonać jazdę po łuku w obie strony, wykonać kopertę i ruszyć z miejsca z zaciągniętego hamulca. Kiedy nie popełnimy żadnego błędu, to wyjedziemy na ulice Krakowa. Tu musimy się wykazać niezbędnym opanowaniem i umiejętnością płynnej jady. Oczywiście jest jakiś margines błędu, ale lepiej nie sprawdzać gdzie się kończy.

Kurs na prawo jazdy trwa trzydzieści godzin, a na wyznaczenie terminu egzaminy czeka się około dwóch tygodni. Od momentu rozpoczęcia nauki, do chwili otrzymania prawa jazdy, mija najczęściej dwanaście do czternastu tygodni. Egzamin to duży stres, ale po zaliczeniu mamy sporą satysfakcje.