Zadania chirurgii klatki piersiowej

Od jakiegoś czasu coraz trudniej mi się oddychało. Myślałem, że może to przez to, że pracuję w pomieszczeniu zamkniętym i nie mam dostępu do świeżego powietrza. Jednak kiedy wychodziłem na dwór, problem także występował. Pomyślałem więc, że przyczyna musi leżeć w moim zdrowiu, a nie w jakości powietrza.

Problemy z klatką piersiową

chirurgia klatki piersiowej bydgoszczNiezwłocznie udałem się ze swoim problemem do lekarza, otrzymałem skierowanie do pulmunologa. Po szeregu badań pulmunologicznych, takich jak spirometria czy próby wysiłkowe, lekarz stwierdził, że problem musi leżeć w płucach, oskrzelach lub dolnym odcinku tchawicy. Oczywiście wyobrażałem sobie najgorsze. Miałem zrobiony szereg badań na różnego rodzaju choroby zakaźne, jednak nie znaleziono infekcji. Lekarz wysłał mnie na badania diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. Okazało się, że mam zator w jednym płucu. Znaleźli ciało obce w oskrzelu, jednak nie da się go tak po prostu usunąć. Oczywiście zostałem skierowany do torakochirurga, czyli chirurga klatki piersiowej. Lekarz dał mi do zrozumienia, że w kwestii tak delikatnej jak chirurgia klatki piersiowej Bydgoszcz jest miastem godnym polecenia, ponieważ lekarze wykonują zadanie bezbłędnie. Oczywiście wybrałem się do Bydgoszczy do tego godnego polecenia torakochirurga i faktycznie tamten lekarz miał rację. Ciało obce zostało usunięte z mojego oskrzela, chirurg wszystko wykonał rzetelnie i bez żadnego błędu, a ja mogę znów oddychać efektywnie.

W problemach z oddychaniem wpadamy na wiele pomysłów, jakie mogą być przyczyny, jednak nie powinno się lekceważyć przyczyn zdrowotnych. W moim przypadku gdybym zlekceważył problem i nie poszedł do lekarza mógłbym zachorować na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Warto więc się badać i leczyć.