wyposażenie myjni

Wyposażenie myjni i zwijanie interesu

Wiele pisze się o otwieraniu nowych działalności, rozpoczynaniu pracy na własny rachunek oraz pomysłach na własny biznes. Oczywiście jest to zrozumiałe, bo przecież najważniejsze w naszym życiu są zawsze nowe wyzwania i nowe początki.

Wyposażenie myjni jest mocno zróżnicowane

wyposażenie myjniWarto jednak poświęcić trochę czasu i miejsca w internecie na rozważania o tym co powinno się zrobić, aby sprawnie zamknąć biznes. Zawsze najlepsze są doświadczenia ludzi, którzy już przez coś przeszli – oni faktycznie mają coś do powiedzenia i mogą udzielić nam wskazówek. Na podstawie relacji przedsiębiorcy, którego biznesem była myjnia samoobsługowa, możemy wysnuć pewne uniwersalne wnioski. Przede wszystkim zawsze można coś zrobić ze sprzętem pozostałym po naszej działalności. Wyposażenie myjni bywa co prawda mocno zróżnicowane, jednak nie ma powodów, by nie oczekiwać, że przynajmniej część urządzeń uda się spieniężyć. Dobrym pomysłem jest też zawsze wzięcie myjni w leasingu – w ten sposób po zakończeniu leasingu możemy pozbyć się urządzeń, oddając je właścicielowi – funduszowi leasingowemu. Nie zyskujemy na tym nic, ale przynajmniej nie musimy się zastanawiać co zrobić ze sprzętem. Myjnia bezdotykowa sama w sobie stanowi też doskonały obiekt do wydzierżawienia komuś innemu – w ten sposób posiadając urządzenia de facto nadal możemy czerpać jakiś dochód, podczas gdy o dobry ruch martwi się już ktoś inny.

Tak naprawdę zupełnie tak samo możemy postąpić w momencie kiedy jesteśmy właścicielami nieruchomości, w której mieści się myjnia automatyczna. Jak widać nie zawsze całkowite palenie mostów za sobą się opłaca.