Wykorzystanie kurtyn magazynowych

Kurtyny paskowe zyskują coraz większą popularność na rynku. Wykorzystuje je wiele firm z niemal każdej branży związanej z przemysłem. Najważniejszym powodem jest głównie wykonanie ich z PCV, które jest dobrym izolatorem termicznym. Poza tym koszt takiego rozwiązania jest bardzo niski w porównaniu z ciągłym nagrzewaniem hal produkcyjnych i magazynów.

Zalety zastosowanie kurtyn PCV

kurtyny magazynowe z PCVKurtyny wykorzystywane są zarówno w wielkich firmach, jak i małych magazynach, które szukają prostych sposobów na usprawnienie pracy. Służą między innymi do oddzielania od siebie stanowisk wymagających specjalnych warunków, bądź wpływających negatywnie na zdrowie i komfort pozostałych pracowników. Poza tym zamyka się nimi także różnego rodzaju bramy oraz wnęki zapewniając odpowiednią temperaturę powietrza. Dużą rolę odgrywają głównie w centrach logistycznych, gdzie często przeładowywane są towary z ciężarówek na wózki widłowe. W takcie takich prac poprzez otwarte bramy do środka dostaje się wiele zimnego powietrza, które później należy ponownie nagrzać. Kurtyny magazynowe z PCV mają za zadanie ograniczać wydostawanie się ciepła oraz zasysaniu wilgoci, która negatywnie wpływa na maszyny produkcyjne. Wiszące pasy jeśli są odpowiednio zamontowane nie są przeszkodą ani dla człowieka, ani dla wózków widłowych. Każdy może się swobodnie przemieszczać nie myśląc o otwieraniu bram, czy drzwi. Często pełnią one także funkcję przegrody dużych pomieszczeń ograniczając przedostawanie się pyłów i kurzu do miejsc wymagających sterylności.

Kurtyny posiadają wiele zalet, dlatego coraz więcej firm decyduje się na ich zastosowanie. Zarówno termoizolacja, jak i nieprzepuszczanie pyłów sprawia, że jest to praktyczne rozwiązanie, które w niewielkiej cenie można wykorzystać w każdym zakładzie.