Wybór producenta kartonów do stałej współpracy

Odkąd zaczęliśmy zajmować się również sprzedażą wysyłkową przez internet, szybko zorientowaliśmy się, że będą nam potrzebne kartony w dużych ilościach. Okazało się, że w najbliższej okolicy jest kilku producentów takich rzeczy. Trzeba było jednak wybrać jednego, z którym nawiążemy współpracę.

Zamawianie kartonów u jednego producenta

producent kartonówProblem polegał na tym, że przynajmniej na papierze każdy z nich wyglądał podobnie. Uznaliśmy, że nie będziemy patrzeć na to, że jeden z producentów ma delikatnie niższe ceny, a drugi gwarantuje dostarczenie zamówienia o jeden dzień szybciej niż konkurencja. Stwierdziliśmy, że najlepszym sposobem na rozstrzygnięcie tego będzie po prostu zamówienie kartonów od każdego z producentów i porównanie każdego aspektu. Ceny okazały się być bardzo podobne – między najtańszym a najdroższym nie było wcale dużej różnicy. Kartony przyszły tego samego dnia, co też nie ułatwiło wyboru. Ostatnim kryterium była wytrzymałość kartonów. Okazało się, że i w tym przypadku każdy producent kartonów daje z siebie wszystko. Rzucaliśmy kartonami, przeładowywaliśmy je, kopaliśmy – każde z nich przeszło próby wytrzymałościowe. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na współpracę z producentem, który był najbliżej nas. Uznaliśmy, że w ten sposób będziemy mieli możliwość zrealizowania zamówienia szybciej, jeśli będziemy nagle potrzebować kartonów w kryzysowej sytuacji. To nie była zła myśl – nieraz okazywało się, że trzeba było na szybko zorganizować kartony, i wtedy bliskość producenta znacznie ułatwiała sprawę.

Raz na jakiś czas składamy zamówienia w innych firmach i porównujemy kartony, które produkują do tych, które regularnie zamawiamy. Jeszcze nigdy nie okazało się, że jakikolwiek inny karton byłby lepszy i wytrzymalszy. Podjęcie współpracy z nimi było świetnym ruchem.