Wybór domu opieki

 

Moja babcia mieszka bardzo daleko od nas. Niestety od jakiegoś czasu zaczęła się gorzej czuć i nie radzi sobie tak dobrze sama jak kiedyś. Tak naprawdę to najlepiej byłoby gdyby już teraz zamieszkała z nami. Jednak ze względu na nasze warunki mieszkaniowe jest to po prostu niemożliwe.

Najlepszy prywatny dom opieki dla babci

prywatne domy opieki nad senioramTakże szukaliśmy od jakiegoś czasu dobrego rozwiązania co zrobić z babcią żeby jej pomóc. Bo w pewnym sensie takie mieszkanie samemu stało się dla niej już po prostu także niebezpieczne. Tata powiedział, że może dobrym rozwiązaniem byłby dom opieki. Jednak w takich domach warunki są dobre a zresztą dla babci byśmy wybrali przecież najlepszy. Ja sprawdzałam jak wyglądają prywatne domy opieki nad seniorem i powiem szczerze, że byłam pod wrażeniem. Te domy są naprawdę bardzo ładne. Przede wszystkim pokoje są bardzo zadbane i taka osoba ma opiekę całą dobę co jest w tym wszystkim najważniejsze. Dla osób tam przebywających odbywają się też różne zajęcia. Także ten czas jest w jakiś sposób zorganizowany. Widziałam też przykładowe menu i uważam, że jedzenie też musi być chyba tam dobre. Wszystko wyglądało bardzo dobrze tylko nie wiedzieliśmy co babcia na to powie. To jest jednak dosyć delikatna kwestia. A babcia powiedziała, że musi najpierw zobaczyć to miejsce i potem podejmie decyzję. Gdy zobaczyła jednak jak to miejsce wygląda i jak przyjaźni ludzie tam pracują od razu podjęła decyzję o tym, że tam zostanie.

My zobowiązaliśmy się do tego, że zawsze ktoś będzie do babci na weekend przyjeżdżał i nie będzie tak, że zostania teraz sama. Jednak jesteśmy teraz dużo spokojniejsi o babcie gdy jest w takim miejscu. Gdy dzwoni słychać nawet po głosie, że jest zadowolona z tego pobytu tam. Ma tam już spore grono znajomych.