Wideofilmowanie ceremonii ślubnej i wesela

Z filmowania korzysta się w czasie różnych okazji. Najczęściej są to uroczystości takie jak: komers, studniówka, I Komunia Święta, chrzciny i oczywiście ślub. Wideofilmowanie jest zdecydowanie najbardziej popularne na ślubach. Kamerzysta towarzyszy parze młodej już od samego początku, czyli przygotowań do ślubu.

Film z wesela zapisywany na płytach CD

filmowanie gorzówKamerzysta pojawia się przed ślubem w domu pani młodej i pana młodego, by uwiecznić wykonywanie fryzur, makijażu, ubieranie i oczywiście błogosławieństwo rodziców. Następnie kamerzysta podąża razem z parą młodą do kościoła na ceremonię zaślubin. Na filmie uwieczniany jest przejazd pary młodej do kościoła. Później filmowana jest cała ceremonia w kościele, a więc wejście pary młodej do kościoła, marsz Mendelsona, Msza Święta, przysięga małżeńska. Filmowane jest również wyjście z kościoła i obrzucanie pary młodej ryżem bądź monetami. Należy postawić na profesjonalne filmowanie gorzów – obecnie kamerzyści rzadko działają w pojedynkę. Na ślubie film może powstawać nawet z kilku kamer, a później jest składany w całość. Oczywiście kamerzysta zapraszany jest też na wesele. Tam filmowane są takie wydarzenia jak pierwszy taniec pary młodej, podziękowania dla rodziców, oczepiny, zabawy weselne. Na montaż filmu trzeba trochę poczekać. Kamerzyści muszą wybrać najlepsze momenty, a następnie poddać je obróbce i połączyć w jedną całość. Filmy zapisywane są na płytach CD.

Zazwyczaj nagranie znajduje się na kilku płytach CD. Pierwsza płyta dotyczy przygotować i ceremonii kościelnej, druga płyta to zabawa weselna pierwszego dnia. Jeśli wesele trwa dwa dni, to możliwe jest też zapisanie filmu na trzeciej płycie CD. Jest to pamiątka na całe życie, w którą warto zainwestować. Na początku filmu często tworzone są prezentacje ze zdjęć pary młodej z dzieciństwa.