Wakacje w Kudowie-Zdrój

Bardzo długo zastanawialiśmy się z żoną, gdzie w tym roku spędzimy nasze wakacje. Jedną z opcji było nasze piękne, polskie morze. Później jednak stwierdziliśmy, że od dawna nie było nas w górach. Dlatego też postanowiliśmy zarezerwować wczasy w Kudowie-Zdrój. Lubimy tę miejscowość, ponieważ to właśnie tam udaliśmy się w naszą podróż poślubną.

Piękny urlop w malowniczej Kudowie

kudowaDość szybko zdecydowaliśmy się na wakacje w górach. Nie mamy dobrej kondycji, więc góry stołowe są dla nas wymarzonym miejscem na wypoczynek. Kudowa-Zdrój słynie z pięknych terenów. Jest też dobrą bazą wyjściową na Szczeliniec Wielki. Znajduje się także w pobliżu wielu innych ciekawych miejscowości, które mają wiele do zaoferowania turystom. Kudowa położona jest także w pobliżu naszych sąsiadów z południa, czyli Czechów. Chcieliśmy skorzystać z tej dogodności i wybrać się przy okazji i w tamtejsze rejony. Nasze planowanie wakacji rozpoczęliśmy jednak od rzeczy oczywistej, czyli od załatwienia noclegu. Nie chcieliśmy na tym elemencie podróży oszczędzać, ponieważ lubimy przebywać w komfortowych hotelach. Szybko znaleźliśmy coś dla siebie. Luksusowy apartament, z widokiem na góry. Byliśmy przeszczęśliwi, kiedy okazało się, że gospodarze obiektu dysponują wolnymi miejscami. Bez zastanowienia zarezerwowałem nam pokój w jednym z apartamentowców. Z uśmiechem na ustach czekaliśmy na wakacje, by móc odpocząć w Kudowie, która jest dla nas do tej pory miejscem magicznym.

Będąc już na miejscu, czuliśmy się wybornie. Podziwialiśmy widoki, cieszyliśmy się czystym powietrzem i miłą, sielską atmosferą. Za sobą mamy już podejście na Szczeliniec Wielki. Codziennie z radością spacerujemy po parku zdrojowym w Kudowie, który należy do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Jesteśmy szczęśliwi.