W hotelu musi być czysto

Hotel to firma, która oceniana jest przez klienta „od pierwszego wejrzenia”. W niewielu branżach czystość, porządek i miła obsługa liczą się w takim stopniu, w jakim jest to istotne dla hotelarzy. Od tych warunków zależy bowiem powrót klienta do nas i opinia, jaką o nas wyda swoim znajomym.

Specjalne środki czystości dla hoteli

chemia hotelowaAby wyjść naprzeciw oczekiwaniom gości, a tym samym zapewnić jak najwyższy standard czystości, kierownicy hoteli powinni wiedzieć, że ich najlepszym przyjacielem w tym względzie jest chemia hotelowa. Niektórzy hotelarze mogą wyjść z założenia, że środek czystości to środek czystości, bez względu na to, czy jest to chemia detaliczna czy też hotelowa. Tego typu osoby zdecydują się oczywiście na tańsze rozwiązanie, które jest ogólnie dostępne we wszelkich hipermarketach i doskonale sprawdza się przy czyszczeniu, ale wyłącznie naszego własnego mieszkania. Chemia detaliczna nigdy nie powinna być używana w obiektach, które są eksploatowane w takim stopniu jak hotele. Owszem, cena jest niższa, ale za nią idzie również jakość, która okaże się mocno niewystarczająca, jeśli chodzi o warunki hotelowe. Chemia hotelowa cechuje się większym stężeniem substancji aktywnych, co wiąże się z większą czystością, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu preparatu. Łatwo więc obliczyć, że tak naprawdę korzystanie z chemii detalicznej nie przyniesie nam żadnych korzyści, a dodatkowo, finalnie, nawet może wiązać się z wyższymi kosztami niż zakupienie chemii profesjonalnej.

Jeśli prowadząc hotel, chcemy możliwie jak najwięcej zaoszczędzić, by maksymalnie zwiększyć nasz zysk, musimy wprowadzać oszczędności z głową. Warto więc przeanalizować, czy na pewno korzystanie ze środków przeznaczonych do czyszczenia domu przyniesie nam zyski, czy też straty.