Używanie programu do ewidencji czasu pracy

Każdy z nas ma czasem wrażenie, że pomimo ciągłego przesiadywania przed komputerem i zostawania po godzinach nasza praca wcale nie posuwa się do przodu. Czy jednak pracujemy naprawdę efektywnie?

Czy programy do ewidencjonowania czasu pracy motywują?

program do ewidencji czasu pracyCzęsto jest tak, że poświęcamy wiele godzin na pracę, ale wciąż mamy wrażenie, że niewiele udało się zrobić. Nie zawsze uświadamiamy sobie, że krótkie przerwy, sprawdzenie kilku informacji w internecie czy kilka minut poświęconych na przejrzenie mediów społecznościowych mogą nam zajmować łącznie dużo więcej czasu niż przypuszczamy. Zdarza się również tak, że niepotrzebnie poświęcamy wiele czasu na zadania mało ważne, które moglibyśmy np. komuś zlecić, a sami w tym czasie zająć się priorytetami. Pierwszym krokiem do poprawy takiej sytuacji jest uświadomienie sobie ile czasu rzeczywiście poświęcamy na efektywną pracę. Pomocny może okazać się program do ewidencji czasu pracy. Istnieje wiele tego typu programów, niektóre z nich możemy nawet pobrać za darmo. Wystarczy zainstalować go na swoim komputerze lub sprzęcie na którym pracują zatrudnione dla nas osoby, a wszystko stanie się jasne. Program zarejestruje ile dokładnie czasu pracowaliśmy z poszczególnymi programami, aplikacjami czy stronami internetowymi, a następnie przedstawi nam czytelny raport. Wyniki mogą nas zadziwić. Może okazać się, że jeśli skupimy się na odpowiednich działaniach, wyeliminujemy rozpraszacze i mało istotne zadania, naszą pracę będzie dało się wykonać znacznie szybciej i sprawniej.

Programy śledzące nasze działania na komputerze to doskonałe narzędzie pozwalające przeanalizować jak my lub nasi pracownicy wykorzystują czas. Takie informacje bardzo motywują i są podstawą do lepszego planowania pracy i podniesienia efektywności.