Usuwanie różnych zanieczyszczeń z powietrza

Praca w tartaku, na placach budowy, w lasach bardzo często wiąże się z powstawaniem różnych zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu. Jeśli chodzi o pracę z drewnem, to najczęściej są to trociny. Jednak wcale nie trzeba pracować przez cały czas w takich warunkach.

Odciąg wiórów, trocin i spalin

wentylatory transportowe do trocinMożna przecież zainwestować w specjalne urządzenia, których zadaniem jest odciąganie zanieczyszczeń z powietrza. I wcale nie chodzi tutaj tylko o trociny. Równie dobrze odciągane mogą być takie zanieczyszczenia jak wióry, drobne granulaty, a nawet spaliny. Właściciele firm powinni zadbać o swoich pracowników i zapewnić im pracę w zdrowych warunkach. Na pewno pracownicy nie powinni wdychać żadnych zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do różnych chorób zawodowych i alergii. Takie wentylatory transportowe do trocin wcale nie są bardzo drogie. Najprostsze urządzenia można kupić już za kilkaset złotych. Lepsze maszyny kosztują ok. 1500 zł. Są też oczywiście wentylatory, które kosztują nawet kilka tysięcy. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się wentylatory przemysłowe promieniowe. Zapewniają one nie tylko odciąg wiórów i trocin, ale również ich transport. W ten sposób zapylone powietrze może znowu stać się czyste, a praca w takich warunkach będzie nie tylko zdrowsza, ale również o wiele przyjemniejsza. Wentylatory tego typu posiadają zazwyczaj bezpośredni napęd. Wirnik w wentylatorze odlewany jest z aluminium.

Możliwe jest też zastosowanie wirnika spawanego stalowego, który posiada proste łopatki i jest wyważany dynamicznie. Takie urządzenie na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto zapoznać się z różnymi maszynami i wybrać taką, która poradzi sobie z warunkami (zanieczyszczeniami) panującymi w konkretnym miejscu pracy.