Usuwanie niechcianego owłosienia

 

Niejedna z nas boryka się z problemem nadmiernego owłosienia albo nawet owłosienia, będącego w normie, ale przeszkadzającego nam i zaburzającego nam poczucie estetyki. O ile włosy na nogach, rękach, pachach nie są poważnym problemem, bo wystarczy maszynka elektryczna lub zwykłe, jednorazowe nożyki i w kilkanaście minut mamy gładką i pięknie wyglądającą skórę. Trudność pojawia się w momencie, gdy niechciane owłosienie mamy na twarzy.

Usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy

depilacja laserowa twarzy w SzczecinieDepilacja twarzy wymaga ogromnej ostrożności, ponieważ niezwykle łatwo się skaleczyć, co z kolei może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań. Skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Do tego depilacja twarzy na własną rękę, nożykami czy maszynkami, może spowodować, że nasz zarost stanie się twardszy, kłujący i coraz trudniejszy do usunięcia. Właśnie dlatego skutecznym rozwiązaniem wydaje się depilacja laserowa. Na pewno zapłacimy nieco więcej niż za samodzielne golenie nożykami, ale unikniemy niepotrzebnego, związanego z tym ryzyka. Nie jest też prawdą, że ta metoda jest aż tak kosmicznie droga. Na przykład depilacja laserowa twarzy w Szczecinie będzie nas kosztowała nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Dodatkowo ten sposób jest bezbolesny i obarczony najmniejszym ryzykiem powikłań. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również czas. Włosy usunięte laserowo odrastają dopiero po kilku miesiącach, co jest bardzo wygodne i nie pochłania nam zbyt wiele czasu.

Metoda usuwania niechcianego owłosienia należy do nas. Moim zdaniem jednak depilacja laserowa jest warta rozważenia. Ta metoda ma praktycznie same zalety. Łącznie z ceną, która chociaż początkowo może wydawać nam się wysoka, to jednak jeżeli pomyślimy, że taki wydatek będziemy mieli jedynie co kilka miesięcy, to może jednak warto się zdecydować.