Tani kurs na licencję pilota

 

Lotnictwem interesowałem się od bardzo dawna, i początkowo marzyła mi się licencja pilota komercyjnego, jednak praca w tym zawodzie wiązała się z wieloma wyrzeczeniami, na które nie byłem gotowy. Z tego powodu, zdecydowałem się w końcu na odbycie kursu pilota cywilnego, by móc zasiąść za sterami własnej maszyny przynajmniej rekreacyjnie.

Kurs pilota samolotu cywilnego

kurs na pilota samolotu cenaWiększość kursów w mojej okolicy była jednak zdecydowanie zbyt kosztowna, jak na mój ograniczony budżet, a większość firm nie miała wielu pozytywnych opinii. Dlatego też musiałem rozejrzeć się za kursem poza moim miastem, i po dłuższych poszukiwaniach, natrafiłem w końcu na bardzo atrakcyjny kurs na pilota samolotu cena owego kursu była niemal o połowę niższa niż ceny konkurencji, a organizująca go firma zbierała bardzo pozytywne opinie od kursantów. Był to nowoczesny ośrodek szkoleniowy, szkolący swoich pilotów na zaawansowanych symulatorach lotów oraz najnowszych maszynach cywilnych. Kadra instruktorów była przygotowana doskonale, a wielu wykładowców było aktywnymi pilotami cywilnymi lub wojskowymi z dużym doświadczeniem. Oprócz tego, potrafili oni przekazać mnóstwo informacji i ogromne ilości wiedzy w zrozumiały i łatwy do zapamiętania sposób, podpierając podręcznikowe informacje faktycznymi sytuacjami, jakich doświadczyli podczas pracy, i sposobami na ich uniknięcie.

Zarówno symulatory lotów jak i same samoloty pozwalały na doskonałe poznanie technik pilotażu niemal w każdych warunkach pogodowych, a obsługa ich była ogromną przyjemnością, zwłaszcza że większość sprzętu szkoleniowego dopiero niedawno została wprowadzona do użycia. Bardzo ekstensywna część teoretyczna i fachowo przeprowadzona praktyka doskonale przygotowywały do pilotowania własnego samolotu.