Substancje wspomagające potencję u mężczyzn

Najlepszą odpowiedzią na współczesne potrzeby mężczyzn są suplementy diety, dzięki którym popęd seksualny utrzymuje się na stałym poziomie. Dobrze jest wybierać takie suplementy, które zawierają w swoim składzie tylko naturalne składniki. Okazuje się, że matka natura dostarczyła nam wielu roślin, pierwiastków, które są w stanie zwiększyć wydolność seksualną mężczyzny i poprawić jego erekcję.

Buzdyganek w suplementach diety na potencję

suplement diety na potencjeJedną z takich roślin jest buzdyganek ziemny. Ciekawe jest to, że roślina ta znana była już w starożytności i to właśnie wtedy stosowano ją również w celach pobudzenia potencji. Buzdyganek wpływa również na zwiększoną produkcję testosteronu. Kolejnym składnikiem, który może znaleźć się w suplemencie diety na potencję jest ekstrakt z korzeni maca. Ekstrakt ten budzi popęd nawet po ciężkim i stresującym dniu. Pomaga on w zachowaniu energii, a także aktywności seksualnej. Dobrze jest wybrać suplement diety na potencje, który ma w swoim składzie żeń-szeń. Składnik ten odpowiada za potęgowanie erekcji. Z kolei L-arginina jest białkiem, które naturalnie występuje w białkach jąder, a nawet w komórkach rozrodczych. Dostarczanie organizmowi L-argininy na pewno wpłynie pozytywnie na ukrwienie członka i zwiększenie erekcji. Nie można zapominać też o ważnych pierwiastkach, które powinny znaleźć się w suplemencie diety na potencję. Tutaj szczególnie istotny jest selen. To on odpowiada za proces spermatogenezy, czyli produkcji plemników w jądrach.

Innym pierwiastkiem jest cynk, który reguluje poziom testosteronu we krwi. Jego zadaniem jest też podniesienie sprawności seksualnej mężczyzny. Przed wolnymi rodnikami chroni organizm witamina E, która również stosowana jest w preparatach na potencję. Warto szukać takich suplementów, które zawierają wyżej wymienione składniki.