Sprawdzona terapia małżeńska w Poznaniu

Problemy w małżeństwach zdarzają się na całym świecie. Niezależnie od miejsca, w którym żyjemy, może nas dopaść jakiś kryzys. Czasem nawet mogą pojawić się myśli o rozstaniu. Jeśli jednak istnieje choć iskierka nadziei, warto zawalczyć o związek. Nie ważne czy jesteśmy razem rok czy dwadzieścia lat. Dobry terapeuta może pomóc odzyskać siebie na nowo.

Jakie są zalety terapii małżeńskiej?

terapia małżeńska poznańNajczęstszym powodem konfliktów w małżeństwach jest przede wszystkim brak właściwej komunikacji. Zaczyna się od drobnych nieporozumień czy kłótni. Czy nie widzieliśmy takich rzeczy na początku relacji? Z pewnością nie. Gdy ludzie zaczynają wspólne życie, bardzo często zachowują się inaczej. Najczęściej zdarza się tak, że nie pokazują wszystkich swoich cech. Faktem jest także to, że z upływem czasu ludzie się zmieniają. Małżonkowie nagle zaczynają mieć inne podejście do wielu spraw. Mogą zaczynać się spory na temat wychowywania dzieci, czy wspólnych wakacji. Takie małe rzeczy mogą prowadzić do większych konfliktów. Jednocześnie osoby przestają ze sobą szczerze rozmawiać, a także nie potrafią słuchać ze zrozumieniem. Terapia małżeńska Poznań ma za zadanie pomóc odnaleźć wspólny język. Głównym założeniem jest to, aby małżonkowie zaczęli otwarcie mówić sobie o swoich potrzebach, emocjach czy pragnieniach. Codzienne życie często prowadzi do tego, że zapominamy o tak prozaicznej rzeczy jaką jest rozmowa, czy wspólne spędzenie czasu. Dobry terapeuta musi postarać się poskładać związek w całość. Ważne jest oczywiście to, aby oboje małżonków chciało ratować związek. Jeśli jedna strona będzie pasywna, nie pomoże nawet najwyższej klasy specjalista. Terapia małżeńska jest zatem stworzona dla tych osób, które nadal się kochają, tylko nie potrafią poradzić sobie w danym momencie ich wspólnego życia.

Ratunkiem dla wszystkich małżeństw, które akurat znalazły się na zakręcie, jest bez wątpienia terapia. Korzystajmy z pomocy specjalistów. Ich wiedza i doświadczenie z pewnością załagodzi nie jeden konflikt. Pozwólmy sobie na takie wsparcie i powrót do tego, co kiedyś łączyło.