Specjalne maty wyciszają ściany

Prywatność to przede wszystkim możliwość robienia tego, na co ma się ochotę, bez obawy o to, że sąsiad zza ściany będzie wszystko słyszał. Jak chcemy pośpiewać pod prysznicem- to śpiewamy. Jak chcemy włączyć głośnią muzykę- to włączamy. Niestety wielu mieszkańców starych bloków nie może sobie pozwolić na taki luksus. A wszystko to z powodu cienkich ściany. 

Wyciszamy ściany w naszych mieszkaniach

mata wygłuszającaŚciany w starych blokach mają to do siebie, że doskonale przewodzą odgłosy. Wiele osób skarży się na to, że nie mają w mieszkaniach pełnej swobody, bo sąsiad zza ściany ich slyszy. Jest to dosyć irytujące, owszem, ale mało osób też wie,że istnieją niedrogie rozwiązania, pozwalające na stworzenie odpowiedniego wyciszenia akustycznego. Jednym z najprostszych jest mata wygłuszająca, która położona na ścianę, skutecznie wytłumia dźwięki. Dzięki temu możemy w końcu zacząć czuć się swobodnie w naszych mieszkaniach. Minusem takiej maty jest jedynie to, że trzeba ja położyć na ścianę przy pomocy kleju i że trzeba też się liczyć z tym, że taka izolacja jest dość gruba i zazwyczaj zabierze kilka centymetrów z metrażu pomieszczenia. Jednak są to jedyne minusy. Plusem dla większości jest to, że maty są ogólnodostępne i naprawdę nie kosztują dużo. Są w dodatku łatwe w montażu i jesteśmy w stanie sami sobie z nim poradzić. Gwarantują one jednak porządną izolację akustyczną czego dowodem może być fakt, ze są wykorzystywane bardzo często w studiach nagrań. 

Cienkie ściany, przez które słychać sąsiadów, nie muszą już być naszym utrapieniem. Wystarczy zaplanować drobny remont w pokojach, zakupić specjalną matę akustyczną i po nałozeniu jej na ścianą można w końcu cieszyć się w pełni prywatnością. Taka mata akustyczna jest skuteczną inwestycja na lata.