Skuteczne leczenie bruksizmu warszawa

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy na jak wiele problemów zdrowotnych wpływa stresujący tryb życia. Problemy w pracy i życiu prywatnym oraz liczne zmartwienia mogą prowadzić do wrzodów żołądka, przedwczesnego wypadania włosów i problemów ze snem. To tylko kilka z dolegliwości, które mogą być skutkiem stresu, a jest ich zdecydowanie więcej.

Bruksizm strapieniem w każdym wieku

leczenie bruksizmu warszawaStres wywołuje również chorobę znaną jako bruksizm, czyli nieświadome zgrzytanie zębami podczas snu. Emocjonalne przeciążenie wpływa na nieprawidłową pracę żuchwy i organizm zaczyna odreagowywać, ocierając szczękami o siebie. Bruksizm może prowadzić do niszczenia szkliwa i bólów głowy i twarzy. Mieszkańcy polskiej stolicy z pewnością wiedzą, co to stres. Życie w dużym mieście to pęd i wyścig po sukces. Konkurencja i koszty życia również mogą działać na zszargane nerwy. Leczenie bruksizmu Warszawa na szczęście może zapewnić swoim mieszkańcom. Bruksizm to choroba, którą da się wyleczyć i nie trzeba walczyć z nią samemu. Istnieją co najmniej trzy sposoby walki z chorobą. Jednym jest leczenie zgrzytania zębami na podłożu psychicznym, pomoc w odpowiedniej relaksacji i redukcja strasu. Drugi sposób to szyny relaksacyjne, czyli przezroczyste nakładki na zęby, które uniemożliwiają ich zaciskanie. Trzecim sposobem jest… botoks, dzięki któremu mięśnie nie napinają się.

Z dolegliwością można też spróbować walczyć na własną rękę. Można spróbować od wyeliminowania czynników stresujących – zmiana pracy lub otoczenia. Pomocne okażą się również ćwiczenia żuchwy. Problem uaktywnia się podczas snu, warto więc zamienić wieczorne nawyki na zdrowsze. Z problemem bruksizmu może też uporać się dentysta lub ortodonta, jeśli źródłem choroby jest nie stres, a nieprawidłowa budowa zgryzu.