Sklep papierniczy z materiałami dobrej jakości

Od kilku lat prowadzę sklep papierniczy z artykułami szkolnymi. Z racji, że w ostatnim czasie właściciel pomieszczenia, które wynajmuję postanowił podnieść czynsz, a sam interes wiódł się bardzo dobrze, postanowiłam poszerzyć działalność i zmienić siedzibę na umiejscowioną w częściej uczęszczanej okolicy.

Najważniejsze – dobra jakość

dobrej jakości koperty bąbelkoweZaletą nowego pomieszczenia była jego obszerność połączona z faktem, że cena była ta sama, co w starej lokalizacji. Podejrzewam, że tamten właściciel chciał wypłoszyć najemców bez zrywania umowy, a co za tym idzie – ponoszenia konsekwencji tego czynu. Krążyła plotka, że planował zburzyć dotychczasowy budynek i sprzedać teren inwestorom, korzystając z cenowego boomu. Mój nowy sklep miał przestać być tylko miejscem zakupu tanich farbek dla dzieci z podstawówki. Podzieliłam go na dwie sekcje – papierniczą i plastyczną. Do pierwszej kupiłam dobrej jakości koperty bąbelkowe i zwykłe, kartki pocztowe (z tymi miałam mnóstwo zabawy – wybrałam same najciekawsze motywy i obrazki na różne okazje, tak aby nie powtarzać się z pozostałymi sklepami i stworzyć własną oryginalną kolekcję kartek, których ludzie nie znajdą nigdzie indziej). Zostawiłam w tym dziale też podstawowe artykuły szkolne, de facto należące do drugiego działu. Część plastyczna była wyzwaniem – musiałam zasięgnąć języka w kwestii polecanych firm, które opłacałoby mi się wprowadzić do asortymentu. Możliwość wyboru miała zaspokoić potrzeby każdego rodzaju artysty. Kredki, farby, modelina, glina, ozdoby, kleje, elementy do decoupagu, beagle do kolczyków, kryształki i koraliki…Dodatkowo z możliwością wykonania indywidualnego zamówienia. Planowałam stworzyć być pierwszy tak duży sklep tematyczny w mieście.

Dzisiaj pierwszy dzień otwarcia. Nie spodziewam się dużego ruchu, bo ludzie zawsze muszą się najpierw dowiedzieć o zmianie lokum i poszerzeniu oferty. Nastawiłam się, że przez pierwszy miesiąc będę stratna, przez kolejne dwa chciałam już wychodzić na zero. Czy się uda – niebawem się przekonam.