Sauna na promienie infrared jako recepta na problemy stawowe

 

Korzystanie z saun staje się coraz bardziej popularne. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że pobyt w saunie przez kilkanaście czy kilkadziesiąt minut wpływa na nich bardzo pozytywnie. Okazuje się, że promieniowanie podczerwone w saunie Infrared jest w stanie zwalczać różne schorzenia, a przynajmniej działa wspomagająco w ich leczeniu.

Rozciąganie tkanek kolagenowych przez działanie promieniowania Infrared

producent saun na podczerwieńJedną z zalet działania promieniowania podczerwonego jest to, że zwiększa rozciągliwość tkanek kolagenowych. Tkanki zostają ogrzane w saunie do temperatury 45 stopni Celsjusza. W związku z tym tkanki kolagenowe tj. skóra (w skórze zawarte jest sporo kolagenu) ulegają rozciąganiu. Oczywiście jest to rozciąganie niewielkie, bo maksymalnie 0,9%, ale to dobrze wpływa na zdrowie człowieka. Dlatego doświadczony producent saun na podczerwień oferuje ich montaż w domach, mieszkaniach i nie tylko, by każdy miał dostęp do pełnego relaksu, kiedy tylko ma na to ochotę. Co daje rozciąganie tkanek kolagenowych? Okazuje się, że po 20 sesjach rozciągania tkanek w saunie na podczerwień, dochodzi do ich wydłużenia nawet o 18%. To naprawdę sporo. Jest to istotne w walce ze schorzeniami układu ruchu, który jest bogaty w tkanki kolagenowe. Mowa o więzadłach stawowych, torebkach stawowych, ścięgnach. Dotyczy to również powięzi i błon maziowych, które także znajdują się w stawach. Niektóre schorzenia układu ruchu przebiegają z kurczeniem się tych elementów.

Dochodzi czasem do ich bliznowacenia, a nawet zgrubienia. To z kolei może powodować ból i dyskomfort w czasie poruszania się. Właśnie dlatego warto stosować regularne sesje rozciągające w saunie na podczerwień. Już po 20 sesjach różnica będzie zauważalna, a osoba mająca problem z układem ruchu poczuje się zdecydowanie lepiej. Inwestycja w saunę Infrared to bardzo dobry pomysł.

Po więcej informacji zajrzyj na: https://sauna-r.com