makiety architektoniczne

Rodzaje makiet architektonicznych

Może kiedyś ktoś z was widział coś takiego jak makieta. Jeśli nie to nie przejmujcie się tym wcale, zaraz wam w skrócie powiem co to w ogóle jest. A mianowicie jest to zazwyczaj duża powierzchnia wykonana z tektury na której są poustawiane liczne elementy jak na przykład modele domów, park, wieżowce, sklepy i tak dalej.

Makiety architektoniczne przedstawiają różne obiekty

makiety architektoniczneJuż zapewne wam coś świta w głowie. Jeśli dalej nie wiecie co to jest i jak to wygląda to możecie oczywiście sprawdzić sobie w internecie, na pewno ją dość szybko znajdziecie, po wpisaniu odpowiedniego hasła w wyszukiwarce jak na przykład niedrogie makiety architektoniczne. Ja raczej chciałam wam przedstawić rodzaje makiet jakie mogą być. Dlatego, że można wymienić parę ich rodzajów i może warto je poznać. Przede wszystkim możemy wyróżnić takie makiety jak już wyżej wspomniałam, są one najczęstszymi makietami jakie są wykonywane przez projektantów. Zazwyczaj przedstawiają one liczne elementy wszelkiego rodzaju budowli, mostów, ulic, chodników, parków i tak dalej. Mogą nawet przedstawiać całe miasta.Dalej możemy wyróżnić makiety przemysłowe, których jest już znacznie mniej niż tych co wyżej. One głównie przedstawiają jakieś dane procesy technologiczne, czyli są wykonywane w jednostkach, gdzie coś powstaje, jest produkowane i przede wszystkim jest związane z daną technologią.

To może być makieta, która przedstawia konstrukcje jakiegoś urządzenia lub czegoś innego. Następnie możemy wymienić makiety urbanistyczne, przedstawiają obiekty przestrzenne. To główne rodzaje makiet.