Roczny koszt utrzymania studni głębinowej

Awarie wodociągów zdarzają się dość rzadko. Niemniej jednak co jakiś czas przychodzi taki moment, kiedy pojawia się ogłoszenie o braku dostępu do wody przez kilka godzin, a nawet cały dzień i prośba o przygotowanie dla rodziny zapasów wody.

Oszczędności wynikające z wykorzystania wody studziennej

studnie głębinowe w ŻywcuOsoby, które posiadają w swoim ogrodzie studnię głębinową i z niej korzystają, wcale nie mają tego problemu. Przeciwnie – studnia głębinowa zapewnia im stały dostęp do wody użytkowej. Taka studnia głębinowa jest najczęściej łączona z kanalizacją poprowadzoną do domu jednorodzinnego. To sprawia, że w domu praktycznie nie korzysta się z wody wodociągowej. Każdego miesiąca można zaoszczędzić kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych na zużyciu wody. Napełnianie ogrodowego basenu nie będzie już takie kosztowne i odczuwalne dla kieszeni. Spokojnie można napełniać basen w ogrodzie wodą ze studni głębinowej. Właśnie dlatego studnie głębinowe w Żywcu cieszą się tak dużą popularnością. Warto wspomnieć, jaki jest koszt utrzymania studni głębinowej w skali roku. Ta kwota to jedyne kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. W porównaniu z kosztami za wodę wodociągową jest to kwota bardzo niska. Należy tutaj wykonać pewne porównanie. Jeśli trzyosobowa rodzina korzysta z wody wodociągowej, nie ograniczając się szczególnie i korzystając z niej tyle, ile potrzeba, to rachunki roczne w takiej rodzinie wynoszą zazwyczaj kilka tysięcy zł. Jest to nawet 10 razy więcej niż w przypadku korzystania z wody studziennej.

Jest też inna zaleta korzystania z wody ze studni. Tutaj koszty przez cały czas są stałe. W przypadku wody wodociągowej wcale nie można tak powiedzieć. Opłaty za m3 wody zmieniają się co jakiś czas – zazwyczaj opłaty rosną, dlatego rachunki są z roku na rok coraz większe. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się nad wierceniem studni głębinowej.