Produkuję opakowania kartonowe z ekologicznego materiału

Zawsze byłem osoba proekologiczną i starałem się dbać o środowisko i promować różne akcje związane z troską o naszą planetę. Ale z czegoś żyć trzeba, więc postanowiłem założyć własny biznes, żeby móc w nim działać na korzyść środowiska.

Produkuję opakowania kartonowe

produkcja opakowań kartonowychUznałem, że mogę coś produkować ograniczyć przy tym szkody dla środowiska, a może nawet mu pomóc. Do produkcji opakowań z kartonu wykorzystuję wyłącznie materiały pochodzące z recyklingu albo z drzew, które zostały naturalnie powalone przez wiatr, czyli z wiatrołomów. Dzięki temu wiem, że nie przyczyniam się do większej wycinki lasów oraz że wykorzystuję ponownie surowce, które się do tego nadają. Nie zostają spalone ani nie gniją na wysypiskach. Nie używam też wybielaczy ani szkodliwych farb, tylko te oparte na wodzie. Sprawia to, że moja produkcja opakowań kartonowych nie jest najtańsza, ale nie brakuje mi proekologicznych klientów. Kupują ode mnie firmy kosmetyczne, produkujące naturalne kosmetyki, restauracje oferujące zdrowe jedzenie na wynos, producenci drewnianych zabawek i tak dalej. Coraz więcej osób chce, żeby to co robią było promocją zdrowszego i wolniejszego stylu życia. Na swoich opakowaniach umieszczam symbole i napisy, które potwierdzają pochodzenie produktu. To reklama zarówno dla mnie, jak i dla moich klientów. Osoby, które kupują od nich rzeczy w takim opakowaniu na pewno zwrócą na nie uwagę, zamiast po prostu wyrzucić je do śmieci kiedy tylko je otworzą i wyciągną zawartość. Uważam, że to spory sukces, bo chociaż w taki sposób można dojść do osób, które na co dzień nie myślą za wiele o środowisku naturalnym ani o trosce o nie.

A ja udowadniam, że można o nie dbać nawet kiedy produkuje się coś tak często używane jak opakowania z kartonu. Jestem zadowolony, że udało mi się wpasować z wyborem branży i że robię coś, z czego mogę być dumny.