Praktyczny wózek do roweru

Dzieci, które nie umieją jeszcze chodzić, muszą być przewożone w głębokich wózka w pozycji leżącej. Nieco starsze maluch, które opanowały już tą umiejętność, mogą siedzieć w wózku spacerowy, a także jeździć w przyczepce.

Dla kogo jest wózek do roweru?

wózki do rowerówRodzice, którzy sport mają we krwi i każdą chwilę spędzają aktywnie, z pewnością będą chcieli przekazać swoim dzieciom takie podejście. Często nie chcą oni rezygnować z aktywności fizycznej mając nawet małe dzieci, więc wózki do rowerów są stworzone właśnie dla nich. Na rynku znajdziemy wiele modeli wózków takich jak gondole, spacerówki, czy nawet wózki do biegania, ale żadnego z nich nie przymocujemy do roweru. Aby móc to zrobić, wózek potrzebuje specjalnego dyszla, który mocuje się do ramy roweru, przy tylnym kole. Jest to bardzo bezpieczne połączenie, które sztywne i daje możliwość pełnej kontroli nad tym co się dzieje z przyczepką podczas jazdy. Wózek do roweru może być przystosowany do biegania po małym demontażu, jednak nie każdy model posiada taką funkcję. Ma on dwa duże, pompowane koła, pomiędzy którymi znajduje się siedzisko dla dziecka. Może ono być pojedyncze, albo większe, w którym zmieści się dwójka dzieci. W środku maluchy są przypinane pasami bezpieczeństwa, aby nie wypaść w trakcie jazdy, albo nagłego hamowania. Całe poszycie jest wykonane z nieprzemakalnego materiału, a w miejscu okien są zamontowane drobne siateczki zabezpieczające dzieci przez owadami i ewentualnymi kamieniami mogącymi wpaść do środka podczas jazdy.

Mając małe dzieci nie trzeba rezygnować z ulubionej dyscypliny jaką jest jazda na rowerze, bo z maluchem już półtorarocznym możemy swobodnie jeździć na przejażdżki. Dzieci bardzo lubią taki sposób podróżowania, bo daje im trochę swobody i mogą się przespać w trakcie wycieczki.