Po co na dach kładzie się folię?

Folia to jeden z najbardziej potrzebnych materiałów na dachu. Jednak niektórzy zastanawiają się, po co ona dokładnie jest. Ma ona kilka ważnych funkcji. Trzeba pamiętać o tym, by stosować folię, nawet jeśli chcemy, by nasz dach został zmieniony w sposób budżetowy. Ten materiał nie należy do najdroższych i mamy duży wybór we wszystkich sklepach budowlanych. Warto jest przejrzeć dokładnie ofertę takich folii.

Folia stosowana na dachu

folia na dachPierwszą i najważniejszą funkcją takiej folii jest to, aby była ona izolacją wodną. Dzięki niej do domu nie przedostanie się woda, która może się przedostać pod poszycie dachowe poprzez szczeliny. Wiadomo, że nawet najmniejsza szczelina spowoduje, że do domu wedrze się kilka kropel wody. Folia na dach ma jeszcze jedno ważne zadanie. Pełni ona rolę izolacji akustycznej. Dzięki temu krople deszczu nie będą słyszane wewnątrz domu. W dni gorące również nie będzie kłopotu, jakim jest dźwięk rozgrzewanej blachy. Taka folia jest układana zawsze na luźno, ponieważ z biegiem czasu może się ona naciągać, jak i rozciągać. Wszystko zależy od tego, jaka jest aktualnie temperatura. Folia musi być dopasowana właściwie, aby po pewnym czasie nie zaczęła pękać. Dzięki takim foliom nie ma problemu, że na ścianach pojawia się grzyb lub pleśń. Unikniemy również kłopotu rozklejających się ścianek regipsowych, a to duży plus.

Folia, która jest używana na dachu musi być odpowiednia. Każdy, kto interesuje się zmianą dachu musi brać pod uwagę zakup tego materiału. Najczęściej o wyborze folii decyduje ekipa budowlana, ponieważ zna się ona na tym najlepiej. Niektóre folie są bardzo dobre nie tylko pod względem ich właściwości, ale także łatwo układa się je na dachach. To bardzo istotne, gdyż w ten sposób prace idą szybciej.