Piankowe czy sprężynowe materace?

Jedni lubią spać na sprężynowych materacach, bo takie zapewniają większą amortyzację, a inni na piankowych, które są bardziej stabilne i miękkie. Wybór jest kwestią gustu, ponieważ każdy model ma swoje plusy i minusy. Rozmiar materaca musi być dopasowany do wzrostu i wagi śpiącej osoby.

Lepsze materace polskiej czy zagranicznej produkcji?

materace produkcjaNasi polscy producenci nie pozostają dłużni zagranicznym wytwórcom i wprowadzają na rynek dobre jakościowo produkty nie odbiegające od unijnych norm jakości. W przypadku zakupu materaca z krajów Europy zachodniej, zawsze jest problem z ewentualną gwarancją, lub reklamacją. Natomiast modele wyprodukowane w Polsce, cały serwis gwarancyjny i reklamacyjny mają na miejscu. Materace produkcja krajowa oferuje klientom w nieco niższych cenach niż te przywożone z zagranicy, ponieważ nie dotyczy ich aktualna wartość kursu euro, który wpływa na ostateczną cenę. Cała produkcja odbywa się w kraju, a elementy składowe materaca są produkowane w polskich fabrykach. Sprężynowe modele są zazwyczaj o parę centymetrów wyższe od ich piankowych odpowiedników, ponieważ zamontowany system, musi mieć odpowiednią przestrzeń, która pozwala na skuteczną amortyzację. Pianka, z której są produkowane materace, to wysokiej jakości tworzywo poliuretanowe charakteryzujące się wysoką odpornością i wytrzymałością. Niewielkie wywietrzniki w centralnych miejscach w jego strukturze, umożliwiają właściwą cyrkulację powietrza, przez co nie pocimy się podczas snu.

Producent materaca jest kwestią drugorzędną, ponieważ o jakości decyduje jego wykonanie i materiały użyte do jego wytworzenia. Ważne, aby posiadał odpowiednie certyfikaty, które dopuszczają go do obrotu handlowego. W licznych dyskontach i małych sklepach, dostaniemy materace z poprzednich kolekcji w niższych cenach.