domy w Solcu

Oszczędzanie i domy w Solcu

Nasza rodzina bardzo nie lubi wydawać pieniędzy. Zawsze staramy się mieć coś odłożone na czarną godzinę i nawet dzieci nie rzucają się jak szalone do sklepu po słodycze. Niestety męczyła nas jedna sprawa-rachunki i opłaty. Wyczytaliśmy gdzieś, że domy pasywne pomagają rozwiązać ten problem.

Domy w Solcu – z jakiej techniki korzystają?

domy w SolcuWystarczy lekka przebudowa domu, systemu grzewczego itp, by nie musieć płacić kolosalnych sum. To rozwiązanie chyba pasowałoby nam najbardziej. Dzieci znalazły też domy prefabrykowane, i aż trudno było mi uwierzyć, że jest taka firma, która przywiezie na nasz adres, praktycznie gotowy dom! To niesamowite. Za moich czasów były tylko domy szkieletowe, więc jest progres i to niezły. Nie wiem, czy jakieś duże domy w Solcu również wykorzystują taką technikę, jak my zamierzamy. Tak, to można byłoby zaczerpnąć trochę wiedzy na ten temat od kogoś, kto tego używa, a nie tylko od pośredników. Poszłam zapytać się w naszej gminie, i dostałam informację zwrotną, że jeden z sąsiadów chętnie z nami o tym porozmawia. Powiedział, że energię może nawet czerpać ze słońca, lub z wentylacji. Wszystko podchodzi od zewnętrznych źródeł. Był bardzo sympatyczny, miło mi się z nim debatowało. Opowiedział, że kiedyś dużo stracił na różnych inwestycjach. Dlatego teraz podchodzi do wszystkiego z rezerwą. Tak samo jak do zaufania. Kiedyś miał pracownika w ogrodzie, pomagał mu kosić trawę, i rąbać drzewo. Był z nim od bardzo dawna, i myślał, że nic złego mu z nim nie grozi. Niestety, okazało się, że sam podbierał sobie różne materiały. Gdy sąsiad się o tym dowiedział, chciał z nim porozmawiać na spokojnie, ponieważ każdemu czasem zdarzy się zrobić coś, czego później by żałował. Chłopak był bardzo złośliwy, wyparł się wszystkiego, mimo, że było to udokumentowane czarno na białym.

Dodatkowo, pod nieobecność pana, okradł go z innych narzędzi, między innymi zabrał mu kosiarkę i jakąś piłę. Dlatego twierdzi, że teraz robi sobie wszystko sam, a do tego przynajmniej oszczędza, bo jest zadowolony, że wybrał taką formę modyfikacji domu.