Odzież do wypraw survivalowych

Survival nigdy nie był popularnym sportem w Polsce, i gdy zacząłem się tym zajmować, większość znajomych popatrywała z niedowierzaniem. W końcu, trudno sobie wyobrazić by ktoś celowo zapuszczał się głęboko w las na kilka, a czasem i kilkanaście dni, bez wszelkich współczesnych udogodnień.

Wytrzymałe ubranie do lasu

odzież myśliwska w sklepie internetowymNiektórzy jednak zainteresowali się tematem, i weekendowe wyprawy w gąszcz spodobały się na tyle, że sami zajęli się kompletowaniem sprzętu, jaki będzie potrzebny na takiej wycieczce. Spośród najróżniejszych drobiazgów i większych rozmiarów sprzętu, najważniejszym było jednak porządne, wytrzymałe ubranie. Najbardziej nadawały się do takich wypraw mundury wojskowe i myśliwskie. Dostępna odzież myśliwska w sklepie internetowym w którym zwykle kupowałem wyposażenie nadawała się idealnie do zarówno krótkich wypadów, jak i długich wypraw. Większość bluz i spodni była wodoodporna, zrobiona z materiału odpornego na uszkodzenia i wykończonego szwami zabezpieczającymi przed nadmiernym rozdarciem, przez co ewentualne naprawy w terenie nie nastręczały zbyt wielu problemów. Również ilość kamuflaży była bardzo duża, choć nam zależało najbardziej na typowo myśliwskich odmianach, imitujących korę drzewa i liście, o naturalnych, przygaszonych kolorach, lub też kamuflaż bardziej przypominający porosty i górskie skały. Większość z oferowanych ubrań posiadała również mnóstwo kieszeni, zarówno większych jak i mniejszych, przez co na wyprawie można było szybko znaleźć potrzebny element bez konieczności grzebania po plecaku

Zakupione ubrania służą nam doskonale już od ponad pół roku. Testowaliśmy je w najcięższych warunkach, gdzie łatwo o uszkodzenia mechaniczne, i z zadowoleniem stwierdziliśmy, iż zdały egzamin bez mrugnięcia okiem.