Obóz dla wspinaczy

W okresie letnim często wysyła się dzieci na różne kolonie, obozy wakacyjne. Dzieci w pewien sposób stają się samodzielne, wiele się uczą i spędzają bardzo wiele czasu ze swoimi rówieśnikami. Jednak są też obozy dla dorosłych, na przykład obozy wspinaczkowe.

Obóz dla miłośników wspinaczki

obóz wspinaczkowyLato jest czasem organizowania wiele różnorodnych obozów. Jednym z najbardziej popularnym obecnie jest obóz wspinaczkowy. Obóz ten organizowany jest zazwyczaj w górach dla miłośników wspinaczki przez wyspecjalizowaną kadrę. Obóz wspinaczkowy to fajna sprawa na nauczenie się samodyscypliny, samozaparcia i odpowiedzialności, a także współpracy. Wspinaczka to jest odpowiedzialność również za drugiego wspinacza. Przy wspinaniu się z kimś trzeba mieć bezgraniczne zaufanie do drugiej osoby. Bez zaufania wspinanie nie jest możliwe. Jedna osoba drugą asekuruje podczas wspinania. Na obozach wspinaczkowych organizatorzy zazwyczaj łączą wszystkie osoby w pary. Wybierając się na obóz wspinaczkowy należy pamiętać o odpowiednim stroju. Strój jest bardzo ważny, jak i buty, które oczywiście muszą być przeznaczone specjalnie do wspinania. Pozostałe rzeczy typu kaski, liny, rękawiczki zazwyczaj są rozdawane na obozie. Jednak wiadomo, że kaski są bardzo ważne, ponieważ chronią nasze głowy przed upadkiem. Ze względów przede wszystkim bezpieczeństwa powinno się przestrzegać wszystkich zasad, a przede wszystkim posiadać specjalny strój i być wyposażonym w odpowiedni sprzęt.

Obozy wspinaczkowe ogólnie mówiąc są bardzo fajnym miejsce na spędzenie aktywnie wakacji w bardzo miłym gronie. Zazwyczaj wieczorami jest palone ognisko i każdy sobie odpoczywa po wyczerpującym dniu na skałach. Coraz więcej osób lubi spędzać aktywnie czas, dlatego obozy takiego typu cieszą się dużą popularnością.