Nowy układ rozrządu silnika spalinowego

Rok temu udało mi się zdać prawo jazdy przez ten cały okres odkładałem pieniądze abym mógł kupić swój pierwszy w życiu samochód. Około miesiąca temu udało mi się kupić małego peugeota 206. Myślę, że jak na pierwszy samochód jest to jak najbardziej dobry wybór. Dla samego poruszania się po mieście i małych wypadów za miasto auto jest idealne. 

Wymiana rozrządu w mały peugeot

rozrząd peugeot 206Samochód sprawował się idealnie w końcu mogłem zrezygnować ze środków transportu publicznego aby dojechać na uczelnie. Około cztery dni temu zauważyłem, że silnik inaczej pracuje i przyznam, że troszkę się zestresowałem, ponieważ nie znam się na motoryzacji i nie miałem pojęcia co może być przyczyną nie równej pracy silnika. Jeszcze tego samego dnia udałem się do zaprzyjaźnionego mechanika w celu skonsultowania się. Obawiałem się, że cena jaka będę musiał zapłacić przewyższy moje możliwości finansowe. Okazało się, że przyczyną tak nie równej pracy był zerwany pasek układu rozrządu w silniku. Mechanik uspokoił mnie i powiedział, że  rozrząd peugeot 206 jest bardzo tanią częścią a wymiana trwa krótko i jeśli się zdecyduję na pozostawienie samochodu jeszcze w ten sam dzień będę mógł go odebrać. Postanowiłem, nie czekać dłużej i nie stwarzać ryzyka większych problemów. Mechanicy w warsztacie samochodowym bardzo szybko uporali się z wymianą nowej części i po około czterech godzinach samochód był gotowy do odebrania. Teraz jeździ jeszcze lepiej i przede wszystkim ciszej niż w momencie w którym go kupiłem. Mechanik powiedział mi, że rozrząd jest częścią, którą trzeba wymienić od razu w momencie kupienia samochodu, ponieważ nie znamy przeszłości oraz przebiegi elementu wcześniej zamontowanego. 

Reasumując układ rozrządu jest bardzo ważną częścią każdego silnika samochodowego i należy odpowiednio o niego dbać. Specjaliści zalecają wymianę rozrządu po przejechaniu średni 50 tysięcy kilometrów lub co cztery lata. Dzięki sprawnemu rozrządowi będziemy mogli cieszyć się komfortową pracą jednostki napędowej.