Nowoczesne wkłady do zamków

Fabryczne zamki w drzwiach są zazwyczaj w zupełności wystarczające dla większości właścicieli mieszkań i domów. Z reguły nie potrzebują oni żadnych dodatkowych zabezpieczeń czy ochrony przed włamaniem, toteż zwykłe wkładki zamkowe sprawują się w zupełności dobrze. Niektórzy właściciele mieszkań preferują jednak lepsze i solidniejsze zamki.

Wkłady zamkowe z mechanizmem zatrzaskowym

wkładki do drzwi zewnętrznychNiektórzy właściciele mieszkań obawiają się iż pewnego razu zapomną o zamknięciu mieszkania czy domu, i będzie to główną przyczyną włamania. Takie osoby najczęściej sięgają po wkładki do drzwi zewnętrznych, posiadające mechanizm zatrzaskowy. To bardzo wygodne wkładki, zwłaszcza dla tych osób które nie preferują ciągłego zamykania drzwi po wyjściu z mieszkania, gdyż wkładki działają tak, jakby były ciągle zamknięte, a przekręcenie klucza wyłącznie odblokowuje je na czas otwarcia drzwi. Wielu właścicieli domów, czy pomieszczeń wynajmowanych dla lokatorów, wymienia normalne wkładki na takie właśnie warianty, gdyż są one zdecydowanie przydatne i wygodne w wielu sytuacjach. Nawet w użytkowych obiektach zdarzają się wkładki tego rodzaju, gdzie zwykle działają jako rozszerzenie systemów dostępowych działających na terenie obiektu. Pod względem wielkości nie różnią się od normalnych wkładek zamkowych, toteż mogą być używane w każdych drzwiach w których zamki posiadają standardowe miejsce na wkłady.

Z racji iż są one coraz bardziej popularne, mnóstwo producentów wprowadziło własne warianty tego typu zamków, czasem dość zróżnicowane. Jednostronne wkłady są najczęstszym przykładem nietypowej wersji, podobnie jak zamki ulokowane w klamkach, bardziej niestandardowe niż normalne wkłady. Nie są jednak znacznie droższe niż normalne wkłady, a przez to pozostają przystępnymi cenowo.