Niemowlęca pościel może być sztuką

Wśród artystów są tacy, którzy tworzą sztukę użytkową. Twórczość nie musi mieć wymiaru globalnego. Nie ma co się oszukiwać, nie każde dzieło powinno wisieć na ścianie Luwru. Są osoby kreujące naprawdę niesamowite rzeczy, niekoniecznie związane z typowo rozumianą sztuką np. malarstwem, poezją. Sztuka może przybierać wiele form. Chętnie szukam takich przejawów artyzmu i z całą pewnością mogę polecić to zajęcie też Tobie.

Sztuka jest wszędzie, nawet w niemowlęcej pościeli

pościel niemowlęca handmadePrzeszukując fora zrzeszające niezależnych twórców znalazłem wiele interesujących mnie wyników. Wysunął mi się wniosek, że stworzyć dzieło można dosłownie z wszystkiego. Wyjątkowo zainteresowała mnie pościel niemowlęca handmade. Autorem tego była pewna kobieta, która za pomocą igły i nici zarabia na życie, czyniąc z tego jednocześnie swoje hobby. Innym przykładem był twórca, który za pomocą miedzianych drutów tworzył rzeźby. Forma takiej aktywności artystycznej jest oryginalna. Zazwyczaj nie spotyka się takich osób, przynajmniej nie każdego dnia, którzy myślą niekonwencjonalnie.  Ich działalność jest idealnym przykładem niestereotypowego myślenia. Przy wykorzystaniu tak prozaicznych środków wyrazu artystycznego powstają kreacje wprawiające w zachwyt osoby mające z nimi kontakt. Trzeci przykład sztuki, to szerokie grono twórców ulicznych, którzy za pomocą farby adaptują miejskie przestrzenie w zupełnie niespotykany dotąd sposób. Takich dzieł jest wiele, z łatwością można je odszukać w sieci. Co z tego wynika? Coraz trudniej wykreować coś nowego, dlatego wszystkie prace są warte uwagi.

Czasem wyjście na ulice miasta, chodzenie pomiędzy straganami daję możliwości przebywania ze sztuką. Tworzyć można wszędzie, za pomocą wszystkiego. Nie potrzeba mieć pędzla, płótna, instrumentu muzycznego, aby móc chwalić się swoimi dokonaniami twórczymi. Zachęcam, aby każdy znalazł swoją dziedzinę i w niej się spełniał. Robiąc dobrze to, co jest przedmiotem naszej pracy, można zostać lokalnym, niezależnym artystą.