Nasza oferta rolników oraz rozrzutników

Będąc przedstawicielem handlowym w swojej firmie co jakiś czas miałem ważne spotkanie z klientami. My oferowaliśmy wysokiej klasy sprzęty rolnicze, które były nie zwykle wydajne. Oczywiście jak wszystkim wiadomo to był często ogromny wydatek, a my jako producenci chcieliśmy go dostosować do możliwości finansowych rolników.

Doradzałem klientom w kwestiach wyboru sprzętu rolniczego 

rozrzutnik do obornika cenyTo było bardzo ważne jeżeli rzeczywiście chcieliśmy w ten sposób odpowiednio zarabiać. Ja zacząłem poszukiwać takich klientów, których było stać na nasz wysokiej klasy sprzęt. Zwracałem się zazwyczaj do największych gospodarstw lub firm związanych z takimi usługami w regionie. Nikt nie kupiłby takiego sprzętu rolniczego, który nie spełniał oczekiwań klientów i był za drogi. Aby to miało ręce i nogi musiałem szukać alternatywnych rozwiązań. Jako przedstawiciel handlowy musiałem znać na pamieć wszystkie modele rozrzutników oraz ciągników jakie mieliśmy na składzie. Często moja fachowa wiedza pomagała podejmować ostateczne decyzje przez klientów. To było nie zwykle ważne jeżeli zależało nam na długotrwałej i owocnej współpracy. Rzadko kto chciał nabywać rozrzutnik do obornika ceny gdy sprzedawca był nie kompetentny. Taka wiedza oraz obycie w temacie były na wagę złota. Dlatego na moje stanowisko było wymagane wykształcenie w kierunku rolnictwa. Szef uznał, że tylko takie osoby mogą uzyskiwać wysokie wyniki, ponieważ na prawdę się na tym znają. Ktoś przypadkowy nigdy nie doradziłby klientom w ten sposób co osoby blisko związane z uprawą roli.

Ja tym żyłem i sam byłem właścicielem obornika. Właśnie dlatego doskonale mogłem wczuwać się w skórę swojego klienta i rozwiać jego wątpliwości. Na szczęście my mieliśmy na prawdę świetny sprzęt rolniczy, który umożliwiał nam lepszą sprzedaż niż nasza konkurencja na rynku.