Mieszkanie sprzedane za pośrednictwem biura nieruchomości

W Warszawie bywałem bardzo rzadko. Zazwyczaj przyjeżdżałem do tego miasta jak miałem jakąś delegację, albo czasami spędzałem weekend w stolicy. Posiadałem własne mieszkanie na jednym z większych osiedli, które odziedziczyłem kilkanaście lat wcześniej po swoich dziadkach.

Mieszkanie sprzedane za dobre pieniądze 

sprzedaż mieszkań w warszawieDo Warszawy z czasem zacząłem jeździć coraz rzadziej i szybko doszedłem do wniosku, że nie opłacało mi się utrzymywać dalej tego mieszkania. Nie chciałem go wynajmować, ponieważ wiązało się to z obowiązkami, na które nie miałem czasu. Postanowiłem więc podjąć współpracę z biurem nieruchomości, które oferowało sprzedaż mieszkań w Warszawie i zająłem się tym od razu. Wziąłem kilka dni wolnego z pracy, ponieważ musiałem załatwić wszystkie sprawy na miejscu w Warszawie. Biuro nieruchomości polecił mi mój szef. Prowadził je jego przyjaciel, który był najlepszym pośrednikiem w mieście. Na spotkaniu z tym człowiekiem od razu zaznaczyłem, że jestem z polecenia. Pośrednik pojechał ze mną do mieszkania, ponieważ chciał je wycenić. Mieszkanie, które chciałem sprzedać było wyremontowane i umeblowane nowocześnie, co znacznie podwyższało jego wartość na rynku. Pośrednik zrobił mnóstwo zdjęć i obiecał wystawić ogłoszenie sprzedaży mieszkania w swoim biurze. Nie miałem pojęcia ile czasu to potrwa, ale zostałem zapewniony, że mieszkanie sprzedam za dobre pieniądze. Zresztą pośrednik miał już kilku klientów, którzy mogli zainteresować się kupnem mieszkania w tej dzielnicy.

Sprzedaż mieszkania przebiegła płynnie i właściwie wszystko załatwiłem w czasie urlopu. Podziękowałem pośrednikowi za tak owocną współpracę. Zapłaciłem mu prowizję i wróciłem do Bydgoszczy. Pieniądze ze sprzedaży mieszkania zainwestowałem w kupno nowego samochodu.