Lecznicze kapsułki z konopii

 

Na temat pozytywnych właściwości niektórych ziół i warzyw rosnących na polskich polach możemy usłyszeć bardzo dużo ciekawych rzeczy. Jedną z roślin, która została doceniana w naszym kraju stosunkowo niedawno jest konopia siewna. Z tej rośliny tłoczy się na zimno niezwykle przydatny dla nas olej. Posiada on praktycznie same pozytywne dla naszego zdrowia składniki. 

Wyciskany olejek konopny

kapsułki konopneŻyjemy w takim kraju, w którym obecnie funkcjonuje cała masa stereotypów. Jednym z nich jest to, że konopia uznawana jest za roślinę szkodliwą dla naszego zdrowia. Wynika to z tego, że wiele osób myli konopię indyjską z pozytywną dla naszego zdrowia konopią siewną. Ta druga nie jest w Polsce zakazana a dodatkowo posiada całe mnóstwo cennych dla naszego zdrowia minerałów i witamin. Z konopii siewnych powstaje olejek, który jest często zamykany w formie kapsułek. Możemy zakupić go również w buteleczkach w postaci płynnej. Jest on wówczas często stosowany do użytku gastronomicznego. Olejki konopne są bardzo popularne w wersji zwanej olejkami CBD. Ta odmiana olejków konopnych zawiera bardzo dużo kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. W tym olejku są idealne proporcje tych kwasów co sprawia, że bardzo dobrze się one ze sobą komponują. Kapsułki konopne również zawierają wszystko to co konopie zawierają najcenniejszego. Na chwilę obecną kapsułki konopne z olejem CBD możemy nabyć w wielu sklepach ze zdrową żywnością.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w naturalne rozwiązania może przynosić naprawdę bardzo duże korzyści dla naszego zdrowia. Medycyna naturalna jest ceniona od wieków i to często naturalne produkty pomagały w wyjściu z trudnych schorzeń i chorób. Konopie znów wracają do łask i wszystko wskazuje na to, że na stałe zagoszczą na półkach w aptekach.