Kup sobie spółkę

W czasach, kiedy w biznesie liczy się jak najlepszy „timing”, nie ma czasu na podejmowanie wydłużonych w czasie decyzji, które w konsekwencji mogą doprowadzić do zaniechania działania biznesowego. Współczesny świat jest światem okazji i szybkiego działania. Dlatego też, na rynku pojawiła się oferta skierowana do prężnie działających przedsiębiorców, a która dotyczy sprzedaży gotowych spółek pod rozpoczęcie działalności.

Dlaczego gotowa spółka?

gotowe spółki warszawaTemat kupna gotowej spółki, dla wielu osób kojarzy się z bezprawnym działaniem. Tymczasem, prawo gospodarcze, przewiduje dowolną zbywalność spółek przez jej właściciela, jeżeli mamy do czynienia z jednoosobową spółka, bądź przez członków zarządu, jeżeli mamy do czynienia z dwoma, bądź z większą ilością właścicieli. Gotowe spółki do kupna w Warszawie, zazwyczaj posiadają bardzo duża liczbę PKD, tak aby ułatwić kupującemu start działalności gospodarczej w wybranym przez kupującego profilu, konto bankowe zarejestrowane na spółkę, oraz sprawdzoną historię zaległości w ZUS, US i w bazach informacji gospodarczej, żeby kupujący miał pewność, że kupowany podmiot nie posiada żadnych zaległości finansowych wobec potencjalnych wierzycieli, czy to indywidualnych czy instytucjonalnych. Gotowe spółki Warszawa to inwestycja w gotowy do działania i sprawdzony podmiot gospodarczy, który jako inwestorzy możemy użyć do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Przy procesie zakupu spółki warto zwrócić uwagę, na to czy dana spółka posiada zaległości wobec ZUS, US, wobec wierzycieli instytucjonalnych, bądź prywatnych. Warto również prześledzić historię zatrudnienia w spółce, pod kątem ewentualnych zatrudnień pracowników w przeszłości. Różne firmy, zajmujące się sprzedażą spółek, mogą nam pomóc w tej materii i uzupełnić naszą wiedzę o kupowanym podmiocie.