Jaka powinna być karma dla kotów?

 

Bardzo dbam o swojego ukochanego kota. Ma już 4 lata i niesamowicie cieszę się z tego, że przyjaciółka namówiła mnie na to by wziąć jednego małego kociaka, kiedy jej kota urodziła. Mój kot jest bardzo rozpieszczany i zdaję sobie z tego sprawę, ale po prostu traktuję go jak członka rodziny.

Kot nie powinien jeść karmy ze zbożem

karma bezzbożowa dla kotówOd czasu do czasu kupuję różne czasopisma przeznaczone zwierzętom, głównie psom i kotom. Ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł, który bardzo zmienił moje podejście do karmienia zwierząt. Właściwie od początku mój kot karmiony był karmą o dobrym składzie, jednakże jak się okazało to chyba za mało. Od pół roku, jeżeli chodzi o żywienie mojego pupila to w domu rządzi karma bezzbożowa dla kotów. Z tego co przeczytałam, koty mają problem ze spożywaniem zboża. Przez to, że przyswajanie zbóż przez organizmie kota jest tak mało wydajne to powinno wybierać się karmy od takich producentów, którzy nie wykorzystują zbóż Trzeba szukać takich karm, które mają w swoim składzie dużo białka, ponieważ koty to mięsożercy. Takie zwierzaki potrzebują po prostu pożywienia opierającego się na mięsie i białku. Zamiast zboża w takich karmach pojawiają się warzywa i zioła oraz owoce. Takie składniki sprawiają, że kot jest zdrowy i ma dużo energii. Sama zauważyłam to po swoim kocie. Nawet wygląd jego futra się poprawił – jest o wiele bardziej miękkie.

Uważam, że każdy właściciel kota powinien zmienić swojemu zwierzakowi karmę na taką bez dodatków zboża albo chociaż zadbać o to by kupować karmy z wysoką zawartością mięsa i białka. Jeżeli kot nie ma dostarczonej odpowiedniej ilości białka, a w jedzeniu, które mu podajemy jest za dużo zbóż to z pewnością nie będzie on się czuł dobrze i wpłynie to negatywnie na jego zdrowie w przyszłości.