Jak wykonać piękny i praktyczny taras?

Czasem przygotowanie prezentu dla żony, nie musi wiązać się z kupnem kwiatów, lub diamentów, ale z czymś znacznie bardziej praktycznym. Kobiety posiadają niezwykłe poczucie estetyki, a otaczające ich przedmioty nie tylko muszą być piękne, ale przede wszystkim muszą spełniać swoje funkcje. Tak właśnie było z budową naszego tarasu, który okazał się prezentem trafionym w dziesiątkę.

Czy wybudowanie tarasu może być prezentem?

płyty tarasowe betonoweDługo zastanawiałem się nad kupnem odpowiedniego prezentu i gdy w końcu zdecydowałem co kupię, a właściwie co wykonam, okazało się że sprawił żonie taką radość jaką nie widziałem przy innych, bardziej kobiecych podarunkach. Mieliśmy stary taras, na którym ktoś ciągle się potykał, a nawet przewracał. Lubiliśmy na nim przebywać, bo w połączeniu z ogrodem miał swój klimat. Jednak miał już swoje lata i był wykonany w technologii, która już dawno przeszła w zapomnienie. Poza tym, rodzice mojej żony, a zwłaszcza mama, wychodząc na taras, ciągle potykała się o zapadnięty już schodek. Zbliżała się nasz rocznica i stwierdziłem, że zrobię nowiutki taras, który będzie głównym prezentem. A więc kolory, wzory musiały być zgodne z gustem żony. Jako podstawowy materiał wybrałem płyty tarasowe betonowe, które posiadają szeroką paletę kolorów i wzorów. Wykonanie było równie proste, co samo zamówienie płyt. Wystarczyło kilka ton suchej zaprawy, zagęszczarka, oraz płyty, aby w niespełna dwa dni taras był gotowy do użytku. Żonę razem z dziećmi udało się wysłać do dziadków, a gdy wrócili mogli zachwycać się gotowym prezentem. Wygląd tarasu, przeszedł również moje oczekiwania. Starannie przemyślany wzór, wspaniale komponował się z całym ogrodem. Trzeba dodać, że możliwości jakie dają płyty betonowe są nieograniczone, można tworzyć piękne szachownice i wzory wykorzystując kolory i wielkość płyt w dowolny sposób, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Mój taras miał być dla żony, więc stworzyłem tak delikatny wzór jak to było tylko możliwe. Dodatkowym uzupełnieniem były lampy tarasowe, donice wielkości egipskich wazonów, oraz nowy komplet mebli ogrodowych. Wszystko to sprawiło, że prezent jest wspominany przez żonę przy każdej możliwej okazji i każdym rodzinnym spotkaniu.