Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Według przepisów prawnych każde dziecko które ma mniej niż 150 cm wzrostu powinno jeździć w foteliku samochodowym. Rodzice bardzo często mają problem z wyborem odpowiedniego modelu, który będzie dopasowany do ich dziecka. Dzięki kilku zasadom wybór może okazać się prostszy.

Wybieramy fotelik samochodowy dla naszego dziecka

babysafe westieWielu rodziców wybierając fotelik dla swojego dziecka nie wie jak go prawidłowo dopasować. Jednak jest kilka zasad według których warto postępować a wybór na pewno będzie prostszy. Po pierwsze wybierzmy taki fotelik, który odpowiada wadze naszego dziecka. Obecnie na rynku jest pięć rodzajów fotelików podzielonych według przedziałów wagowych. Jedynie dla najmłodszych dzieci zaleca się tak zwane nosidełka skierowane tyłem do kierunku jazdy. Natomiast dla starszych dzieci zaleca się foteliki. Po drugie fotelik babysafe westie powinien być dopasowany do wzrostu dziecka a to oznacza, że zagłówek danego fotelika nie powinien być za nisko ani za wysoko. Po trzecie należy sprawdzić czy wybrany przez nas model jest kompatybilny z modelem naszego samochodu, ponieważ nie każdy fotelik pasuje do wszystkich aut. W dobrych sklepach można poprosić sprzedawcę o to, aby zaprezentował nam kilka modeli oraz pokazał nam jak zamontować je w samochodzie. Po trzecie montaż powinien być łatwy i szybki. Sama ostatnio szukałam odpowiedniego modelu fotelika dla swojego dziecka. Postępowałam według tych zasad i wybór był o wiele prostszy a dzięki pomocy sprzedawcy od razu zamontowałam go w aucie.

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, dlatego powinniśmy o nie odpowiednio zadbać, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Gdy mamy problem z wyborem fotelika możemy poprosić wykwalifikowanego sprzedawcę o pomoc nie tylko w wyborze, ale również w zamontowaniu fotelika.