Jak poruszać się na wózku?

 

Rozwój technologii zdecydowanie stara się na każdym roku ułatwić życie osób, które na co dzień poruszają się na wózku inwalidzkim. Specjaliści robią wszystko, by życie osób niepełnosprawnych było jak najbardziej komfortowe i nie ograniczało ich w możliwościach, którymi dysponują wszyscy ludzie.

Kilka faktów o wózkach elektrycznych

nowe wózki inwalidzkie elektryczne typu skuterPriorytetem, dla każdej firmy produkującej nowe wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter, jest znalezienie wózka, który będzie najatrakcyjniejszym dla ich klientów pod względem walorów użytkowych, jakościowych i cenowych. Wózkami elektrycznymi dzisiaj można poruszać się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Choć do poruszania się na zewnątrz, szczególnie polecane są skutery. W grupie tej znajdują się modele trzy i czterokołowe. Należy jednak pamiętać, że ze skuterów mogą korzystać osoby, które mają dobrą stabilizację tułowia – jest to warunek niezbędny przy korzystaniu z wózka tego typu. Skutery umożliwiają poruszanie się praktycznie w każdym terenie, gdzie jego rozmiar nie będzie stanowił przeszkody. Wjedziemy nim więc wszędzie, gdzie tylko się zmieścimy. Z reguły skutery poruszają się z prędkością do 15 kilometrów na godzinę. Oferują duży komfort poruszania się, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą dłuższe podróże na obszarze całej miejscowości. Skutery wyposażane są przez producentów w ledowe oświetlenie drogowe, lusterko i elastyczne mocowanie kierunkowskazów, by zachować pełne bezpieczeństwo poruszania się w ruchu drogowym.

Producenci dbają, by skutery były nie tylko praktyczne i bezpieczne, ale nade wszystko wygodne. Dlatego większość modeli ma regulowaną kierownicę i fotel, a także odchylane podłokietniki. Zwraca się również uwagę na ich estetykę, więc skutery dostępne są na rynku w różnych kolorach.