Gliwicki salon fryzjerski dla psa

 

Dbałość o ukochanego czworonoga składa się z wielu różnych zabiegów. Przede wszystkim o jego zdrowie dbamy poprzez dostarczanie mu odpowiednio skomponowanego pożywienia, ale musimy też pamiętać o jego innych potrzebach, jak choćby rozczesywanie sierści.

Wizyta u fryzjera z psem

fryzjer dla psów z gliwicWielu opiekunów stara się jak najlepiej dbać o swojego pupila, dlatego zapewnia mu wartościowe jedzenie, odpowiednią codzienną dawkę ruchu oraz zabaw. Dbałość o czworonoga to także jego odpowiednia pielęgnacja, dlatego fryzjer dla psów z gliwic powinien znaleźć się na naszej liście obowiązkowych zadań. Szczególnie psy długowłose wymagają troskliwej i, co najważniejsze, regularnej pielęgnacji. Od wewnątrz dbamy o piękną sierść zapewniają psu wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze. Na zewnątrz natomiast najlepiej jeśli oddamy go w ręce doświadczonego fryzjera. Profesjonalny fryzjer przede wszystkim pokaże nam jak należy właściwie szczotkować naszego psa, bo możemy robić to nieprawidłowo i w wyniku złego czesania mogą powstawać na przykład kołtuny. Następnie przystrzyże jego sierść, a na nasze życzenie może też wystylizować specjalną fryzurę. Bardzo częstym zabiegiem jest także kąpiel. Psa należy odpowiednio przygotować do wizyty w salonie. Ważne, żeby nasz psiak był spokojny podczas zabiegów, więc warto go zabrać przed wizytą na długi spacer, bo będzie wtedy mało energiczny. Najlepiej także nakarmić go po zabiegu, bo po obfitym posiłku może być mu ciężko na przykład stać podczas strzyżenia.

Regularne wizyty z naszym psem u fryzjera pomogą zachować mu piękną, błyszczącą oraz zdrową sierść, pozbawioną brudu, zanieczyszczeń albo kołtunów. Zadbana sierść i regularne szczotkowanie wpływają także bardzo dobrze na samopoczucie naszego ukochanego czworonoga.