Folia do belowania jako pomoc w rolnictwie

 

Okres wiosny i lata jest szczególnie wytężonym czasem do pracy na roli. To co się zasiało nabiera pewnych realnych kształtów i można zacząć myśleć o zbiorach. Zawsze rolnicy dbają także o to, by ich zwierzęta w okresie zimy miały co jeść. Dlatego też w silosach przechowują zboża bądź kiszą siano. Jednak aby móc je przechowywać bez ryzyka trzeba je odpowiednio wysuszyć. Kiedy więc należy użyć folii do belowania siana?

Belowanie siana pomoże przechować je w dobrych warunkach

folia do belowaniaPrzede wszystkim należy najpierw zorientować się i zapoznać z tym jaki typ siana mamy a także w jakich warunkach atmosferycznych było ono składowane i schło. Wiadomą sprawą jest bowiem, że im większa wilgotność powietrza, tym znacznie dłużej będzie ono schło. Dodatkowo zostawiając je mokre istnieje duże ryzyko samozapłonu. Dlatego też rolnicy zwracają szczególną uwagę na to, by folia do belowania nie znalazła się na sianie zbyt szybko. Przeważnie mija około czterech, pięciu dni. Niektórzy gospodarze dodatkowo decydują się także na to, aby najpierw wsadzić siano do folii służącej do kiszonki, a dopiero później użyć folii do belowania. Skąd to się bierze? Mają nadzieję, że dzięki temu siano będzie znacznie bardziej bezpieczne – lepiej przechowywane.  Nie będzie wówczas podatne na różnego rodzaju czynniki takie jak ostre promienie słoneczne czy intensywne opady deszczu. Zanim zacznie się proces belowania siana powinno zostać ono przewrócone, aby chociaż w minimalnym stopniu miało ono szanse wyschnąć z dwóch stron.

Zamknięcie w folii służącej do kiszenia czy zabelowanie siana sprawi, że nie będzie ono już miało szansy na to, aby wyschnąć w odpowiedni sposób. Dlatego też potrzeba dokładnie przejrzeć czy można bez większych problemów je zawinąć, by zimą podać zwierzynie.