Ekologiczne opakowania papierowe

 

Ostatnio organizowałam konferencję naukową dla specjalistów w zakresie ekologii. Rozmawialiśmy o sposobie zminimalizowania ilości zużywanego plastiku. Plastik rozkłada się wiele, wiele lat, a przez ten czas może spowodować znaczące szkody w środowisku naturalnym. Bardzo dużym źródłem plastiku są torebki foliowe i większość krajów na świecie pracuje nad zmniejszeniem ich ilości bądź całkowitym ich wyeliminowaniem.

Ekologiczne torby reklamowe

torby reklamowe papierowe warszawaPodczas konferencji rozmawialiśmy o tym, czym możemy zastąpić opakowania z tworzyw sztucznych, a także o tym, co zrobić, że w ogóle zmniejszyć ilość opakowań. Wielu producentów ostatnio odchodzi od stosowania dodatkowych opakować dla np. pasty do zębów, ponieważ okazuje się, że konsumenci preferują takie produkty. Coraz więcej osób myśli o środowisku naturalnym. Także podczas organizacji konferencji musieliśmy poradzić sobie z kwestią takich opakowań. Planowaliśmy rozdać uczestnikom gadżety od naszych sponsorów, ale pojawiło się pytanie, do czego należy je zapakować. Zdecydowaliśmy się na torby papierowe. Kiedy wpisałam w wyszukiwarkę hasło: „małe torby reklamowe papierowe warszawa” bez problemu znalazłam wielu producentów oferujących taki produkt. Ofert było bardzo dużo i były bardzo różnorodne. Zdecydowaliśmy się na najbardziej korzystną finansowo ofertę. Producent toreb przygotował dla nas torby z logiem wszystkich naszych sponsorów i dodatkowo oferta obejmowała projekt graficzny nadruku.

Zarówno my, jak i uczestnicy konferencji byliśmy zadowoleni z jej efektów. Uczestnicy byli także bardzo zadowoleni z otrzymanych gadżetów i podkreślali, że ogromnie ważny był dla nich ekologiczny sposób ich zapakowania. Mówili, że torby na pewno posłużą im jeszcze kilka razy, zanim trafi na makulaturę.