Efektywne ocieplanie dachów i poddaszy

 

Nie da się ukryć, że jedną z niezwykle istotnych kwestii związanych z zatrzymywaniem ciepła w domach jest zastosowanie warstw izolacyjnych. Wiele osób o tych kwestiach zupełnie zapomina. Niemniej jednak obecnie możliwe jest szybkie docieplanie budynków, które były wybudowane ale podczas budowy nie zaopatrzono ich w warstwy termoizolacyjne. 

Nowoczesne metody ocieplania

płyty pirNa chwilę obecną dostrzec możemy, że powoli kończy się hegemonia styropianu oraz wełny mineralnej w kwestiach dotyczących termoizolacji. Obecnie często ta rola jest przejmowana przez nowe wersje materiałów izolacyjnych. Zaliczyć do nich możemy przykładowo piankę poliuretanową znaną również jako pianka PUR. Drugim dość ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie płyty PIR. Płyta tego typu jest wykonana z tworzywa określanego fachowo jako poliizocyjanurat. To właśnie od tej nazwy wziął się wspomniany wcześniej skrót. Na chwilę obecną płyty PIR mają naprawdę wiele zastosowań. Są to materiały bardzo lekkie, które dodatkowo dają się stosunkowo łatwo formować. Dzięki temu płyty tego typu możemy przykręcać nawet do krokwi na naszym dachu. Mówiąc o tym materiale warto również zaznaczyć, że jest on tworzywem który nie jest łatwopalny. Dzięki temu możemy go stosować bez obaw nawet w takich miejscach gdzie zachodzi ryzyko kontaktu z dużymi temperaturami. Na chwilę obecną płyty PIR stosuje się zarówno do ocieplania ścian jak również dachów.

Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie domów przy użyciu wspomnianej płyty PIR może być niezwykle ciekawym rozwiązaniem. Takie płyty skutecznie sprawdzą się zarówno w domach murowanych jak i konstrukcjach stworzonych z drewna. Szczególnie często spotkać się możemy z tym, że wspomniane płyty używane są do ocieplania domów szkieletowych czy też kanadyjskich.