Czym są woski zapachowe?

Prawdopodobnie wszyscy doskonale zdajecie sobie sprawę z istnienia świeczek zapachowych. Dostępne są one dziś, dość powszechnie w sklepach, w różnych rozmiarach i zapachach, a ich główną właściwością ma być emitowanie na pomieszczenie, w którym zostały zapalone, przyjemnego aromatu. Oprócz świeczek jest jednak jeszcze inne rozwiązanie.

Kilka słów o zapachowych woskach

woski zapachowePoza świeczkami zapachowymi, dostępne są również woski zapachowe. Produkt tego typu otrzymamy najczęściej w sklepach specjalizujących się w akcesoriach związanych z domowym wnętrzem, a z pewnością duży jego asortyment znajdziemy w sklepach proponujących nam świece zapachowe. Woski zapachowe charakteryzują się zdecydowanie mniejszą formą w porównaniu do świec zapachowych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, jednocześnie proponując nam intensywniejszy, bardziej skondensowany zapach. Poza wielkością i intensywnością zapachu, woski zapachowe wymagają od nas odrobinę więcej akcesoriów niż świeczka zapachowa. Po pierwsze, do zastosowania w naszym mieszkaniu wosku zapachowego, potrzebujemy odpowiedniego, ceramicznego kominka. Jest to konstrukcja, która umożliwia nam wstawienie do jej wnętrza małej, bezzapachowej świeczki typu tealight, a także skruszenia odpowiedniej ilości wosku do misy kominka, znajdującej się w jego górnej części. Zakupiony w sklepie wosk zapachowy, dzielimy na części i kruszymy do misy kominka, by uniknąć zbyt silnego zapachu w naszym pomieszczeniu.

Większość producentów, którzy proponują nam woski zapachowe, zajmuje się również produkcją zapachowych świec. Oba produkty oferowane są nam w tej samej gamie zapachowej, a jednak daje zauważyć się dość mocną różnicę na korzyść wosków, jeśli chodzi o trwałość zapachu wypalonego w danym pomieszczeniu.