Czym jest niewidzialna wycieraczka?

 

Wielu z nas zapewne spotkało się ze stwierdzeniem, ze ktoś używa niewidzialnej wycieraczki. Jednak czym ona tak właściwie jest, postaramy się przybliżyć w tym tekście. Jednak krótko mówiąc, są to preparaty, które tworzą na szkle warstwę hydrofobową, czyli taką, która ułatwia spływanie wody. 

Ile kosztują niewidzialne wycieraczki?

niewidzialna wycieraczkaTego rodzaju preparaty, w określonych warunkach mogą nawet zastąpić standardowe wycieraczki, mechaniczne wycieraczki. Niewidzialne wycieraczki najlepiej działają, gdy są świeżo nałożone. Już nawet przy niewielkich prędkości auta, woda oraz brud, formują się w duże krople i spływa z szyb pod wpływem pędu powietrza. Dzięki temu, nie tylko zachowujemy doskonałą widoczność, ale szyba nie brudzi się na całej powierzchni. Wraz z mijającym czasem, powłoka się zużywa i dla osiągnięcia początkowego efektu, trzeba jechać coraz szybciej. Niewidzialna wycieraczka najlepiej sprawdza się na bocznych szybach, ponieważ zawsze są one pionowe lub prawie pionowe, co znacznie ułatwia proces spływania wody. Po zastosowaniu niewidzialnej wycieraczki pozostają czyste przez naprawdę długi czas. Tego typu preparat dobrze jest też nałożyć na przednią szybę, ale jedynie w miejscach, gdzie nie dosięgają wycieraczki mechaniczne – miejsca te pozostaną czystsze znacznie dłużej. Koszt tego rodzaju preparatów jest dosyć zróżnicowany. Wszystko zależy od producenta oraz pojemności niewidzialnej wycieraczki. Jeżeli szukamy tego rodzaju produktów, najlepiej jest je nabyć w sklepie internetowym.

Niewidzialne wycieraczki to doskonałej jakości preparaty, dzięki którym możemy znacznie dłużej cieszyć się efektem czystych szyb. Są bardzo pomocne podczas jazdy w ulewach oraz błotnistych nawierzchniach, gdyż brud i woda spływają wtedy, niemal natychmiast.