Chirurgiczna plastyka stulejki

Problem ten może wystąpić zarówno u chłopców, jak i u dorosłych, dotyczy mężczyzn w każdym wieku i co najważniejsze jest wyznacznikiem interwencji chirurgicznych, które przywracają komfort pacjenta oraz umożliwiają na odpowiednie dbanie o higienę narządów rozrodczych.

Wskazania do interwencji chirurgicznej przy napletku

plastyka napletkaKryteria podejrzenia stulejki u pacjenta to szczegółowy wywiad i ocena leczonego obszaru, na którego podstawie podejmowana jest decyzja odnośnie dalszego leczenia. Na podstawie otrzymanych informacji lekarz przedstawia pacjentowi plan, który opisuje między innymi rodzaje i zakres przeprowadzonych interwencji. Informuje również o zaleceniach po zabiegu. Niezastosowanie się do tego wymogu może prowadzić do niekorzystnego przebiegu rekonwalescencji. Operacja u dorosłych (plastyka napletka) wymaga odpowiedniego przygotowania i przestrzegania zaleceń specjalisty. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza podanych podczas wizyty. Poinformuj lekarza o przyjmowanych lekach lub specyfikach dostępnych bez recepty. Obszar poddany zabiegowi należy wydepilować. Przed operacją stulejki pacjenci muszą być całkowicie zdrowi przez co najmniej 2 tygodnie przed operacją. Wszystkie stany zapalne muszą minąć – jest to ważne dla prawidłowego przebiegu okresu rekonwalescencji. W uzasadnionych przypadkach lekarz może zlecić podstawowe badania krwi (morfologia, czynniki krzepliwości krwi). Stulejka plazmowa lub obrzezanie to zabieg, w którym chirurg poszerza otwór napletka. Techniki stosowane do chirurgicznego zmniejszenia napletka obejmują konwencjonalną operację z użyciem skalpeli, noży elektrycznych lub laserów, z których żadna nie ma wyraźnych zalet. Ostateczną decyzję o tej lub innej metodzie amputacji podejmuje lekarz na podstawie wskazań i preferencji pacjenta. Rodzaj operacji zależy od stopnia zwężenia napletka i może być wykonywany jako operacja napletka lub w bardziej zaawansowanych przypadkach jako obrzezanie.

Podczas zabiegu lekarz wykona jedno lub więcej podłużnych nacięć wzdłuż osi prącia. Odpowiednie ukształtowanie i zszycie skóry zapewni pożądane wydłużenie napletka. Powstałą ranę zaszywa się specjalnymi szwami stosowanymi w chirurgii plastycznej. Po operacji następuje okres regeneracji skóry oraz prącia pacjenta.