Budowa trwa

Zagraniczny inwestor wykupił w Łodzi bardzo duże połacie terenu, które zmierzać zagospodarować najnowszym kompleksem turystyczno-rekreacyjnym. Jest pierwsza budowa takie gigantycznego centrum na terenie województwa. Łódź okazał się najlepszy miastem do tego rodzaju inwestycji, gdyż na jej terenie znajduje się najwięcej firm budowlanych, które mogą postawić takie budynki. 

Dźwigi pilnie potrzebne na budowie

dźwigi na terenie ŁodziBudowa ma ruszyć zaraz na początku wiosny, tez jest nie mało czasu żeby się do tego przygotować. Największy problem jest z tym, że na terenie Lodzi nie ma aż takie dużej liczby dźwigów, niezbędnych do budowy kompleksu. Mimo, że dźwigi na terenie Łodzi należą do najbardziej zaawansowanych to inwestor nie wie czy do wiosny zdoła skompletować ich odpowiednią ilość, by budowa przebiegała bez opóźnień. Łódź bardzo mocno się rozbudowuje w związku z czym spora liczba dźwigów ma w tym momencie inne zadania i nie wiadomo czy skończą w terminie. Jest taki plus, że dźwigi z Łodzi są najnowocześniejsze w całej Europie, dzięki czemu mogą pracować niemal dwukrotnie szybsze niż ich starsze modele. W dodatku ciężar jaki mogą udźwignąć jest o ponad 50%niż dotychczas. Jest to sposób na to aby jeden dźwig mógł wykonywać prace kilku mniejszych. W związku z czym jest propozycja by na nowy plac budowy sprowadzić małe dźwigi, które zaczęły by już prace a te najnowsze rozpoczęły by prace, po skończonych obecnych zamówieniach.

Mamy nadzieję, ze wszystkie budowle w Łodzi zostaną ukończone na czas i całe siły będą skierowane na nowa inwestycję. Jest ona bardzo ważna dla miasta, gdyż da ona możliwość znalezienia pracy blisko 500 osoba z miasta. Dodatkowo firmy, które zgodziły się podjąć tego projektu wynegocjowały bardzo atrakcyjne ceny za swoje usługi w budowaniu kompleksu.