Brama przesuwna na posesję

Każda posesja powinna być ogrodzona. To zapobiega wchodzeniu na działkę osobom nieupoważnionym, zapewnia prywatność i bezpieczeństwo. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów bram, zarówno tych otwieranych ręcznie, jak i automatycznie, uchylnych i przesuwnych. Jedna z tych opcji jest jednak najlepsza.

Listwa zębata do bramy automatycznej

Listwa zębata do bram przesuwnychZdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie automatyczne bramy przesuwne otwierane na pilota. Podstawą jest listwa zębata do bram przesuwnych. Jest to rodzaj długiej, metalowej listwy, po której przesuwa się skrzydło bramy. Listwa musi być wytrzymała, ponieważ na niej opiera się cała brama, a dodatkowo listwa powinna być zabezpieczona przed rdzą. Brama przesuwna jest lepsza niż uchylna ponieważ można ją zamontować nawet tam, gdzie nie ma dużo miejsca na działce lub poza nią. W przypadku krótkiego odcinka między bramą a garażem nie mogłaby się ona otwierać do środka, natomiast żeby mogła się otwierać na zewnątrz to trzeba dopasować bramę do wysokości chodnika. Łatwiej też o uszkodzenia bramy. Brama przesuwna porusza się po jednej linii, wzdłuż ogrodzenia. Jest to opcja niezawodna i można ją zamontować niemalże wszędzie. Nie powinno się jednak sadzić koło bramy krzewów, które mogłyby utrudniać poruszanie się bramy. Brama automatyczna jest otwierana na pilota, ma jednak awaryjne otwieranie ręczne. Pilot sprawia, że można bez wychodzenia z samochodu otworzyć bramę i wjechać na pojazd. To duża wygoda oraz komfort.

Wybór listwy zębatej, pilotów i całej konstrukcji bramy przesuwnej na posesję nie jest prosty. To jednak zakup godny uwagi, ponieważ jest najlepszą opcją z całej gamy bram, jakie dostaniemy w sklepach budowlanych. Przed kupnem dobrze jest się proadzić sprzedawcy by on też się wypowiedział na ten temat.