Balony do modelowania

Balonami do modelowania zajęłam dzieciaki na dłużej

Prowadzenie prywatnego przedszkola z całą pewnością wymaga dużej wyobraźni. Każdy z nas wie jak bardzo absorbujące są przedszkolaki. Oczywiście uwielbiam spędzać z nimi czas i uczyć czegoś nowego każdego dnia. Jednak niekiedy ich energia jest niespożyta i nie mogę sobie poradzić.

Balony do modelowania rozwijają kreatywność

Balony do modelowaniaPotrzebuje na taki wypadek właśnie czegoś na konkretnie zwróci ich uwagę, a jednocześnie rozwinie w jakiś sposób. Kreatywnie byłoby wymyślić grę planszową, zaangażować w to dzieciaki i później móc organizować rozgrywki. Jednak z racji na to, że nie zawsze mam tyle czasu i przede wszystkim materiałów, postawiłam na coś prostszego. Mam zawsze pod ręką zapas balonów do modelowania, jakby nie patrzeć na taką okazję jak znalazł. Szybko zorganizowałam pompkę i kazałam dzieciakom usiąść na dywanie w kółeczku. Na początku nie wiedzieli, że to co trzymam w rękach to balony do modelowania. Postanowiłam nie tłumaczyć, a pokazać. Poskutkowało i to bardzo szybko! Jedyne co teraz musiałam robić to napompować im kilka balonów. Sami tworzyli niesamowite kształty i byłam z nich bardzo dumna. A co było najważniejsze? Na sali panowała idealna cisza, a dzieciaki nie ruszały się nawet z miejsca. Kiedy już stworzyły stertę śmiesznych postaci z balonów, postanowiłam przedłużyć tą zabawę. Usiadłam z nimi na dywanie i razem odgadywaliśmy jakie cudo, które dziecko wytworzyło.

Okazało się, że dzieci nie tylko mają doskonałe zdolności manualne, to jeszcze ich kreatywność przewyższa tą dorosłego człowieka. Byłam z nich naprawdę dumna. Jednak najwięcej radości sprawiły mi rozmowy z rodzicami następnego dnia. Bardzo dziękowali mi za wymyślenie takiego fajnego spędzania czasu.

Więcej: balony do modelowania